close
متخصص ارتودنسی
فشار خون بالا چند است / فشار خون بالا چه ضرری دارد
loading...
سرویس سایت سایت رزبلاگ بزرگترین سرویس ارائه خدمات سایت نویسی حرفه ای در ایران

اخبار

فشار خون بالا چند است / فشار خون بالا چه ضرری دارد خون دماغ و قرمزی صورت، سردرد، خواب آلودگی، سردرگمی و کما از علائم فشار خون بالا هستند.   قلب مانند یک پمپ طراحی شده است که خون را در داخل بدن ما به گردش در می آورد. خون از طریق شریان ها به عضلات و اندام های ما پمپ می شود.   پمپ ها از طریق تولید فشار کار می کنند. به عبارت ساده تر، تولید فشار بیش از حد، باعث وارد آمدن فشار به خود قلب و عروق می شود. این حالت می تواند باعث نارسایی قلبی و یا پاره شدن یکی از سرخرگ ها شود.   فشار خون…

فشار خون بالا چند است / فشار خون بالا چه ضرری دارد

فشار خون بالا چند است / فشار خون بالا چه ضرری دارد

علائم فشار خون بالا  علت فشار خون بالا  درمان فشار خون بالا

خون دماغ و قرمزی صورت، سردرد، خواب آلودگی، سردرگمی و کما از علائم فشار خون بالا هستند.

 

قلب مانند یک پمپ طراحی شده است که خون را در داخل بدن ما به گردش در می آورد. خون از طریق شریان ها به عضلات و اندام های ما پمپ می شود.

 

پمپ ها از طریق تولید فشار کار می کنند. به عبارت ساده تر، تولید فشار بیش از حد، باعث وارد آمدن فشار به خود قلب و عروق می شود. این حالت می تواند باعث نارسایی قلبی و یا پاره شدن یکی از سرخرگ ها شود.

 

فشار خون بستگی به ترکیبی از دو عامل زیر دارد:
قلب با چه فشار و نیرویی خون را در داخل بدن به گردش در می آورد.
شریان ها به چه میزان تنگ یا سفت شده باشند.
فشار خون بالا زمانی رخ می دهد که خون مجبور باشد با فشاری بیشتر از داخل سرخرگ ها حرکت کند.
در حدود 10 میلیون نفر در بریتانیا به فشار خون بالا مبتلا هستند (تقریبا یک پنجم از جمعیت بریتانیا)

 

فشار خون طبیعی چقدر است؟
فشار خون به کمک دو عدد اندازه گیری و بیان می شود. به عنوان مثال گفته می شود که “فشار خون 120 روی 80″ یا “فشار خون 12 روی 8″.

 

عدد اول فشار خون سیستولیک است که نشان دهنده ی حداکثر فشار خونی است که بر اثر ضربان قلب در شریان ها به وجود می آید.
عدد دوم فشار خون دیاستولیک است که نشان دهنده ی حداقل فشار خون موجود در شریان هاست و زمانی را نشان می دهد که قلب در حال استراحت و پر شدن مجدد است.

واحد اندازه گیری فشار خون “میلی متر جیوه – mmHg” می باشد.

فشار خون طبیعی برابر است با 120 روی 80 میلی متر جیوه.

 

چه مقدار فشار خون را فشار خون بالا می نامند؟
با افزایش سن، به دلیل کاهش خاصیت ارتجاعی شریان ها، احتمال ابتلا به فشار خون بالا بیشتر می شود. لذا سن افراد یک فاکتور اساسی برای تعیین بالا بودن فشار خون افراد محسوب می شود.

 

به طور کلی افرادی که به طور مداوم فشار خون سیستولیک آنها بالای 140 میلی متر جیوه و یا فشار خون دیاستولیک آنها بالای 85 میلی متر جیوه باشد نیاز دارند که برای کاهش فشار خون خود تحت درمان قرار گیرند.

 

افرادی که در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی مانند سکته مغزی یا آنژین صدری قرار دارند ممکن است با فشار خون پایین تر (130 تا 140 میلی متر جیوه فشار سیستولیک و 80 تا 85 میلی متر جیوه فشار دیاستولیک) نیز تحت درمان قرار بگیرند.

 

علائم فشار خون بالا چه چیزهایی هستند؟
یکی از بزرگترین مشکلات فشار خون بالا این است که به ندرت باعث بروز علائم می شود.
این قضیه به این معناست که ممکن است تا زمانی که یکی از عوارض آن مانند سکته قلبی یا مغزی بروز نکند، فرد از بیماری خود اطلاع پیدا نکند.

 

با این وجود خون دماغ و قرمزی صورت می تواند نشانه ای از فشار خون بالا باشد.

 

فشار خون بالا می تواند باعث بروز علائم زیر شود:
سردرد
خواب آلودگی
سردرگمی
کما

 

فشار خون بالا چه عوارضی را می تواند ایجاد کند؟
آترواسکلروز (تنگ شدن عروق)
آنوریسم
سکته مغزی
حمله قلبی
نارسایی قلبی (کاهش توانایی پمپاژ خون توسط قلب)
نارسایی کلیه
آسیب دیدن چشم

 

علل فشار خون بالا چه چیزهایی هستند؟
علت فشار خون بالا در بیش از 95 درصد موارد ناشناخته است. این نوع فشار خون را “فشار خون اولیه” می نامند.

 

در 5 درصد باقی مانده یک علت زمینه ای باعث بروز فشار خون می شود که در این حالت به آن “فشار خون ثانویه” گفته می شود.

 

برخی از علل فشار خون ثانویه عبارتند از:
بیماری های مزمن کلیوی
بیماری در عروق خونی کلیه ها
مصرف بیش از حد الکل
اختلالات هورمونی
تومور غدد درون ریز

 

عوامل افزایش دهنده خطر ابتلا به فشار خون بالا چه چیزهایی هستند؟
هر کسی می تواند به فشار خون بالا مبتلا شود اما عوامل زیر می توانند خطر ابتلا به فشار خون بالا و یا خطر بروز عوارض ناشی از فشار خون بالا را بیشتر کنند:
سابقه خانوادگی
چاقی
دخانیات
دیابت نوع 1 یا 2
بیماری های کلیوی
مصرف بیش از حد الکل
مصرف بیش از حد نمک
ورزش نکردن
برخی از دارو ها مانند استروئید ها

 

چه کاری می توانم بکنم؟
بعد از رسیدن به سنین میانسالی باید اطلاع دقیقی از قد، وزن، فشار خون و سطح کلسترول خود داشته باشد.

 

اگر سابقه خانوادگی فشار خون بالا دارید باید حتما به صورت منظم فشار خون شما چک شود. در این حالت، درمان فشار خون شما قبل از بروز هر گونه عوارضی می تواند شروع شود.

 

سبک زندگی خود را تغییر دهید:
دخانیات را ترک کنید.
وزن کم کنید.
به صورت منظم ورزش کنید.
یک رژیم غذایی متنوع داشته باشید.
مشروبات الکلی مصرف نکنید.
مصرف نمک را محدود کنید.
استرس خود را کاهش دهید. برای این کار می توانید از موقعیت های استرس زا دوری کنید و یا اینکه تکنیک های تمدد اعصاب را فرا بگیرید.

 

این عوامل باعث کاهش فشار خون شما می شود.

اگر احساس می کنید فشار خون شما بالا است حتما به پزشک مراجعه کنید. ممکن است لازم باشد به صورت منظم دارو مصرف کنید. به هیچ عنوان به صورت خودسرانه دارو های فشار خون را مصرف نکنید.

 

فشار خون بالا اگر درمان نشود می تواند به عوارض جدی و خطرناکی منجر شود.

 

شما می توانید یک دستگاه فشار سنج پزشکی تهیه کنید و در خانه و به صورت منظم فشار خود را چک کنید و در صورت نیاز به پزشک مراجعه کنید.

 

پزشک شما چه کاری می تواند برای شما انجام دهد؟
عوامل خطر و همچنین سبک زندگی صحیح را برای شما توضیح خواهد داد.
در صورت نیاز برای شما داروهای فشار خون تجویز خواهد کرد که باید حتما به صورت منظم مصرف شوند.
اگر کنترل فشار خون شما دشوار به نظر برسد ممکن است پزشک عمومی شما، شما را به یک متخصص در زمینه فشار خون ارجاع دهد.

 

کلسترول خون
عامل مهم در تعیین خطرناک بودن فشار خون بالا، سطح کلسترول خون شماست. کلسترول بالا حساسیت عروق را به فشار خون بالا افزایش می دهد و باعث می شود که آنها بیشتر مستعد آسیب دیدن باشند.

این به آن معناست که اگر فشار خون شما نیاز به درمان داشته باشد حتما لازم است که سطح کلسترول خون شما نیز چک شود و در صورت لزوم میزان آن کاهش یابد.

در حالی که رژیم غذایی سالم، حفظ وزن مناسب و ورزش کردن می توانند در کنترل سطح کلسترول موثر باشند اما در برخی از افراد لازم است که برای کاهش سطح کلسترول داروهای خاصی تجویز و مصرف شود.

 

فشار خون بالا و تاثیر آن بر امید به زندگی
با درمان فشار خون بالا، خطر بروز عوارض آن کم شده و متوسط امید به زندگی تقریبا با افراد عادی برابر می شود.

 

اما اگر فشار خون بالا درمان نشود، به دلیل افزایش خطر بروز عوارض ناشی از آن مانند نارسایی قلبی و سکته مغزی، امید به زندگی کاهش پیدا می کند.

 

: فشار خون بالا - دانشنامه رشد

daneshnameh.roshd.ir › ... › علوم پزشکی (طب) › پزشکی › بیماریها
شرح بیماری; علایم‌ شایع‌ فشار خون بالا; علل فشار خون بالا; عوامل مستعد کننده بیماری ... برای آنکه خون بتواند در این عروق به جریان در آید، نیاز به فشار مناسبی دارد. ... بالاترین میزان فشار خون ، "فشار سیستولیک" است که همان فشاری است که به هنگام ...

فشار خون بالا چه ضرری دارد :: فروشگاه اینترنتی حلیم

halim.blog.ir/1395/07/12/فشار-خون-بالا-چه-ضرری-دارد
۱۲ مهر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - علائم و علت و عوارض و راه های درمان فشار خون بالا فشار خون بالا, فشار خون بالا چند است,فشار خون بالا در بارداری ,فشار خون بالا و درمان آن,فشار خون ...
۱۵ اردیبهشت ۱۳۸۳ ه‍.ش. - فشارخون فشاری است كه خون ، موقع عبور از رگ های خونی به دیواره آنها وارد می كند. نوسانات فشار ... فشارخون بالا یك بیماری طبی وخیم است كه "هیپرتانسیون" نیز نامیده می شود. این بیماری باعث می ... به كوری شود. - برای مبتلایان به فشار خون بالا راه نجات وجود دارد. ... این كار ممكن است ظرف چند روز انجام شود. - دستور آزمایش ...
۵ دی ۱۳۸۹ ه‍.ش. - تحقیقات نشان داده است ناتوانی در درمان فشار خون بالا سبب بروز سکته می شود ... دارد و هیچ مانعی در مسیر جریان خون وجود ندارد، به طوری که جریان خون به .... در این موارد می توانید فشار خون تان را روزانه یا حتی چند بار در روز بررسی کنید ...

فشار خون بالا در بارداری چند است - سایت پردیس

gfxparadise.ir/1395/07/12/post-90/فشار-خون-بالا-در-بارداری-چند-است
۱۲ مهر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - علائم و علت و عوارض و راه های درمان فشار خون بالا ... خون بالا چه ضرری دارد,علت فشار خون بالا در چند درصد افراد نامشخص است,فشار خون بالا در بارداری ...
۱۹ دی ۱۳۸۹ ه‍.ش. - فشار خون پايين يا اصطلاحاً «هايپوتنش» بیماری افرادی است که ميزان ... البته اين افت فشار خون وضعيتي يا ارتوستاتيك براي چند دقيقه است. ... فراواني گردش خون براي هضم غذا نياز دارد بنابراين ضربان قلب افزايش ... به تحريك گردش خون يا استفاده از چندين بالش براي بالا بردن سر در هنگام خواب توصيه مي‌كنند.
فشار خون بالا حالتي است كه فشار خون از حد معمول بالاتر باشد. ... اين كار چند نكته وجود دارد كه ميتوان با رعايت آنها وابستگي خود را به نمك كاهش دهيد و ذائقه خود را با ميزان نمك كمتر منطبق سازيد : 1. ... مصرف اين دسته از داروها در دوران حاملگی ضرري ندارد . 3.

زیان های چربی خون بالا - فشارخون.. چربی خون.کلسترول.درد ...

robabnaz17.persianblog.ir/tag/زیان_های_چربی_خون_بالا
اگر این مقدار به ۲۰۰ تا ۲۱۹ برسد، سطح کلسترول خون شما در مرز بالا قرار دارد و اگر بالاتر .... کودک دارای فاکتورهای خطر کلسترول بالا مانند چاقی، فشار خون بالا و یا دیابت است صورت پذیرد. .... چربی بالای خون به چند گروه می تواند تقسیم بندی شود .

افزايش فشار خون در دوران بارداري چيست؟ - بیتوته

www.beytoote.com/wedlock/bardari/blood-pressure-expectancy.html
اين امر بستگي به آن دارد كه هنگام ابتلا به افزايش فشار خون چند ماه از بارداري گذشته است و فشار خون به چه ميزان بالا مي رود. هر چه فشار خون بالاتر باشد و هر چه زودتر ...

علت فشار خون بالا در چند درصد افراد نامشخص است - سایت ...

www.ganjadl.ir/.../علت-فشار-خون-بالا-در-چند-درصد-افراد-نامشخص-است
۱۲ مهر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - فشار خون بالا,فشار خون بالا چند است,فشار خون بالا در بارداری,فشار خون ... چه ضرری دارد,فشار خون بالا و پایین چه ضررهایی دارد,علائم فشار خون بالا ...
معمولا فردی که فشار خون پایین دارد، پُرفشاری خون پیدا نمی ‌کند. ممکن است هر انسانی در ... لذا فشار خون بالا می رود و این کار از نظر علمی درست است. آیا فشارخون پایین ...
فشار خون ، فشاری است که توسط خون بر دیواره عروق وارد می شود در هر باری که قلب منقبض می ... سزارین : افراد با فشار خون بالا احتمال بیشتری دارد که سزارین شوند.

فشار خون بالا - رژیم غذایی

https://www.foodregime.com/پزشکی/271-فشار-خون.html
رفتن به درمان چند دارویی فشارخون - در کمتر از نیمی از موارد با یک داروی فشار خون کنترل می شود گاهی ... هم به سطح هدف نمی رسیم که می گویند فشار خون مقاوم به درمان است. ... در نظر گرفته شود مثلا اگر فرد فشار خون دارد و یکی از بیماریهای ...

فشار خون تان پايين است؟ - عکس و بیوگرافی

www.photo-biography.net/فشار-خون-تان-پايين-است؟.html
... خون پایین چند است,فشار خون پایین چه ضرری دارد,فشار خون پایین چیست,فشار ... منقبض می ‌شود فشار خون در رگ ‌ها بالا می ‌رود که آن را فشار سیستولیک (ماکزیمم) ...

فشار خون بالا - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/فشار_خون_بالا
فشار خون بالا یا پرفشاری خون (به انگلیسی: Hypertension ) که گاهی به آن پرفشاری .... که در اثر افزایش شدید فشار خون آسیب مستقیمی متوجهٔ یک یا چند عضو حیاتی بدن شود. ... اکلامپسیا یک نوع فوریت پرفشاری خون است و عوارض جدی متعددی دارد.
۱۲ آبان ۱۳۹۰ ه‍.ش. - از علائم این بیماری فشارخون بالا و وجود پروتئین اضافی در ادرار بعد از ... و پاها و بخصوص صورت است و این حالت بویژه صبح‌ها شدت بیشتری دارد، اما از آنجا ... نشود، این فشارخون به مسمومیت حاملگی تبدیل نمی‌شود و معمولا چند هفته بعد ...

9 راه حل طبیعی برای کنترل فشار خون - سیمرغ

seemorgh.com › سلامت › پیشگیری و بیماریها › بیماریهای مهم
۸ اسفند ۱۳۹۰ ه‍.ش. - اگر فشار خون شما هنوز بالا نیست ولی در مرز است یعنی فشار ... یک فرد بالغ و سالم روزانه به 2400-1500 میلیگرم سدیم نیاز دارد ولی اگر فشار خون شما بالاست ... که در طول روز چند بار سیگار می کشند فشار خونشان دائما بالا می ماند.
الکل کالری زیادی دارد که منجر به چاقی و افزایش وزن می‌شود، فشارخون را بالا ‌برده، سطح ... جگر: هر چند غنی از آهن است اما حاوی کلسترول بالایی است و مصرف جگر در افراد سالم .... اضافه نمودن فلوئور به آب آشامیدنی برای دستگاه قلبی‌عروقی ضرری ندارد.

فشار خون پايين

www.yadbegir.com/main/health/low_bp.htm
تغييرات فشار خون با مقدار بالا به اين بستگي دارد كه چه كاري انجام مي دهد. ... يك از فشار خون هاي حد بالا (سيستوليك) و حد پايين شما (دياستوليك) ممكن است حدود 30 تا ... هر چند تعداد كمي از مردم با فشار خون پايين وجود دارند كه دليل اساسي براي آن وجود دارد.

وب سایت دکتر صالح » فشار خون - مطالب اصلی

www.drmsaleh.ir/بیماری-های-مرتبط-با-چاقی/فشار-خون
فشار خون در حالت استراحت یا خوابیده افت میکند یا در ورزش وفعالیت بالا میرود ،پس ... هنگام انبساط قلب است ونشان دهنده فشار خون در زمان استراحت قلب بوده وبین هر دو ... از این قسمت سعی میکنم هر چند کوتاه در مورد هر یک از این عوامل توضیح مختصری داده .... گرچه مصرف هر نوع دارویی در تمامی افراد به طور خودسرانه خطرات خاص خود را دارد .
۷ دی ۱۳۹۳ ه‍.ش. - وی ادامه داد: پره‌اکلامپسی شامل مجموعه‌ای از عوارض فشارخون بالا، دفع ... 9 می‌رسد، دچار افزایش فشار خون شده است، ادامه داد: معمولاً پره‌اکلامپسی در نیمه‌ دوم بارداری ... می‌توان تشخیص داد که چند درصد احتمال ابتلا به مسمومیت بارداری وجود دارد.

نمک، عامل فشار خون بالا - نمناک

namnak.com/نمک-عامل-فشار-خون-بالا.p413
رتبه: ۴٫۷ - ‏۱۵ نقد
فشار خون و علت فشار خون بالا و انواع فشار خون و تاثیر نمک در فشار خون بالا و ارتباط نمک با ... خون، نوع ذاتی آن است که معمولا بعد از 40 سالگی تظاهر می کند و ژنتیک نقش مهمی در آن دارد. ... در حال حاضر نمک های پتاسیم در بازار وجود دارد که برای افرادی که مشکل کلیوی ندارند، ضرری ندارد و ... دستشویی رفتن در روز چند بار باید باشد؟

فشار خون بالا چه ضرری دارد - تک موج

www.takmoj.com/tag/فشار-خون-بالا-چه-ضرری-دارد
فشار خون بالا و درمان آن, فشار خون بالا, فشار خون بالا در بارداری, فشار خون بالا در دوران بارداري, فشار خون بالا چند است, فشار خون بالا و راههای کنترل آن, فشار خون بالا ...
۲۱ خرداد ۱۳۹۰ ه‍.ش. - عده ای که فشار خون خیلی بالا دارند که با علائم سردرد به پزشک مراجعه می ... خیلی درد آور است که فردی فشار خون دارد و براحتی کلیه را از دست بدهد .

فشارخون پایین چیست

behsite.ir/content/articles/heart/1642/
فشار خون سیستولیک (عدد بالایی) معرف فشاری است که بعد از انقباض عضله قلب، در شریان ها ... برخلاف فشارخون بالا، فشارخون پایین با علائم و نشانه های افت جریان خون ... پزشک مورد ارزیابی قرار گیرند چون درمانشان بستگی به علت افت فشار دارد.

فشار خون بالا چه ضرری دارد | دکتر نوید متخصص قلب و عروق

iranheart.ir/tag/فشار-خون-بالا-چه-ضرری-دارد/
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ه‍.ش. - فشارخون بالا و سیگار فشار خون بالا، در مدت چند سال می تواند مشکلات زیادی ایجاد کند. هدف کلی از اندازه گیری منظم فشار خون و درمان به موقع فشار خون ...

فشار خون بالا چیست و چه ضرری دارد - ایرانیان

www.iraniann.com/key/فشار+خون+بالا+چیست+و+چه+ضرری+دارد
فشار خون بالا,فشار خون,فشار خون پایین,فشار خون نرمال,فشار خون چیست,فشار خون بالا در بارداری,فشار خون نرمال برای سنین مختلف,فشار خون نرمال چند است,فشار ...
۱-حدود 25 درصد افراد جامعه ،فشار خون بالا دارند كه در مردان بيش از زنان ناديده گرفته. مي شود . ... فشار شوند . گرچه مصرف هر نوع دارويي در تمامي افراد به طور خودسرانه خطرات خاص خود را دارد . ... فشار خون خود بكنيد ،مسلما ضرري ندارد. 14- اگر در حال ... بالا ببرد . افرادي كه خر وپف كرده ، خوابشان با پهلو به پهلو شدن همراه است ،چند بار از خواب مي.

مسمومیت بارداری - آزمایشگاه نیلو

niloulab.com/pregnants/pregnant/pregnancy.../preeclampsia
۱۵ آبان ۱۳۹۰ ه‍.ش. - مسمومیت‌ حاملگی‌ عبارت‌ است‌ از یك‌ اختلال‌ خطرناك‌ در فشار خون، كاركرد كلیه‌ ... افزایش‌ قابل‌ ملاحظه‌ ی فشار خون، هر چند در محدوده‌ طبیعی‌ قرار داشته‌ باشد. ... افزایش‌ خطر فشار خون‌ بالا بدون‌ ارتباط‌ با بارداری‌ پس‌ از 35 سالگی‌ .... مشکل از کجا است که اینقدر پایین است و خطری برای من یا جنین دارد؟ ... برای نوزادم ضرری ندارد؟

سدیم، فواید و مضرات انسان، تغذیه، سلامتی (28

www.hawzah.net/fa/.../سدیم-فواید-و-مضرات-انسان-تغذیه-سلامتی-(28
مقدار سدیم در ادرار بستگی به رژیم روزانه دارد، موقعی که مصرف زیاد است افزایش یافته و ... در مبتلایان به فشار خون بالا، غلظت سدیم در بافتها بالا می رود و آن را می توان با ... قبل از پذیرایی سالاد میوه را در طالبیها قرار دهید و روی هر کدام چند برگ نعنا ...
۱۴ اسفند ۱۳۸۷ ه‍.ش. - این در حالی است که ناآگاهی‌ شخص‌ از ابتلا به‌ بیماری‌ فشارخون بسیار خطرناک‌ است و ... هر چند، بالا بودن فشارخون همیشه نشان ‌دهنده ابتلا به این عارضه نیست. ... ندارند، به این ترتیب سر و صدای ناشی ازخر و پف هم روی فشارخون تاثیر دارد. .... که سدیم مصرفی خود را کاهش می‌دهند فشارخونشان کمتر می‌شود پس ضرری ندارد اگر ...
۷ مهر ۱۳۹۰ ه‍.ش. - 20پست - ‏6 نویسنده
فشار خون خيلي پايين در بارداري. ... رفیق‌بازی مردان دلیل علمی دارد ... عزيزم نگران نباش فشار بالا خطرناكه ؛ فشار پايين فقط براي خودت ضعف و بي ... هر وقت در زندگي‌ات گيري پيش آمد و راه بندان شد، بدان خدا کرده است؛ زود برو با او خلوت کن و بگو با من چه کار داشتي که راهم را بستي؟ ... راستي فشارت چند رو شيشه؟

فشارخون بالا | علائم ، دلایل و راههای جلوگیری از فشارخون بالا ...

baelm.ir › پزشكي و سلامت ، آشنايي با روش هاي درمان بيماري ها
... بالادرحاملگی, فشارخون بالا وپایین چه ضرری دارد, فشارخون بالا در جوانان, فشارخون بالای 20, ... در چنین مواردی تنها راه تشخیص بالا بودن فشار خون ٬ اندازه گیری آن است. ... از بین هر چهار نفر احتمال دارد یک نفر مبتلا به فشار خون بالا باشد. ... و عدم استفاده ی چند باره از روغن‌های آشپزی در پیشگیری از ابتلا به فشار خون بالا موثر است.
خلاصه چند روزی رو با استرس زیاد منتظر شدم تا روز معاینه رسید. .... اما صرفا یک بار بالا بودن فشار خون دلیل معافیت نیست و شما سه روز کامل در ... این امکان وجود دارد که فرد بدون داشتن هیچ علائمی سال های سال مبتلا به فشار خون بالا (هیپرتانسیون) باشد. ... توصیه آن است که بعد از سن 20 سالگی از پزشک خود بخواهید که فشار خون شما را ...

همه چیز در مورد فشار خون - دکتر محمد حسین نجفی

drhsnajafi.com/24/همه-چیز-در-مورد-فشار-خون.html
۲۳ مرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - با بالا رفتن جمعیت مسن کشور و افزایش شیوع چاقی، میزان فشار خون بالا بیش از پیش دیده می شود. متاسفانه فشار بالا ممکن است هیچ عوارضی در فرد ایجاد نکرده و باعث ... خون دست راست و هم دست چپ گرفته شود و دستی که فشار خون بالاتر دارد از .... اکنون برای بارداری دوم خیلی نگرانم ایا بارداری برای من ضرری دارد؟

دانستنی های جالب درباره بیماری های کلیوی،سرطان کلیه و درمان ...

shafaonline.ir/.../دانستنی-های-جالب-درباره-بیماری-های-کلیویسرطان-کل...
۲۶ مرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. - كليه يك كارش توليد ادرار است كه به اين وسيله سم را از بدن خارج کرده ، آب و ... اگر کسی دیابت دارد،اما هیچ دردی ندارد بايد بطور مرتب آزمایش ادرار دهد اینکه ... اگر اين هورمون ها زياد و يا كم باشند فشارخون بالا مي رود یا اگر نتوانست آبي كه مصرف کرده دفع كند ورم مي كند. ... بيمار کلیوی چند وقت به چند وقت بايد دياليز شود؟

فشار خون بالا چند است

www.picone.ir/tag/فشار-خون-بالا-چند-است
... خون نرمال,فشار خون چیست,فشار خون طبیعی چند است,فشار خون بالا در بارداری,فشار ... بالا چند است,فشار خون بالا در دوران بارداري,فشار خون بالا چه ضرری دارد,فشار ...

کلسترول بالا بدتر است یا تری گلیسرید بالا - آفتاب

www.aftabir.com › مقالات › بهداشت و درمان › توصیه های پزشکی
۱۲ خرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - کلسترول بالا بدتر است یا تری گلیسرید بالا ... چند عامل باعث تنگی عروق می‌شوند؛ از جمله سیگار، استرس، فشارخون بالا، چربی‌خون بالا، ... می‌شود و به‌صورت ترکیب‌‌های چربی پروتئین با دانسیته خیلی پایین در خون وجود دارد.

پایین آوردن سریع فشار خون خیلی سریع - دانلود رایگان نرم ...

ss-download.rozblog.com/.../پایین-آوردن-سریع-فشار-خون-خیلی-سریع...
۲۳ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - شاید شما مبتلا بهفشار خون بالا نباشید اما ممکن است در موقعیتی قرار بگیرید که ... کاهش سریع "فشار خون بالا" در چند دقیقه - عصر ایران ...... فشار خون پایین چه ضرری دارد , فشار خون پایین و ضربان قلب بالا , فشار خون پایین نشانه ...
فشارخون پایین که همچنین به آن هیپوتانسیون هم گفته می‌شود، شرایطی است که ... درست مانند فشارخون بالا تغذیه همچنین نقش بسیار موثر و بنیادی در افزایش فشارخون دارد. ... پروتئین را دارد لازم است غذایتان ترکیبی از چند نوع پروتئین گیاهی باشد.

15 نکته‌ای که باید درباره چای بدانید - عصر ایران

www.asriran.com/fa/news/.../15-نکته‌ای-که-باید-درباره-چای-بدانید
۲۵ دی ۱۳۹۱ ه‍.ش. - چای 30 نوع آنتی اکسیدان دارد و بررسی‌ها نشان داده است که مصرف چای احتمال ... مطالعات نشان می‌دهد که سطح چربی خون و فشار خون بعضی مصرف‌کنندگان چای پایین‌تر از دیگران است. ... مطالعات نشان داده‌اند که بالا بودن چربی خون از عواملی است که فرایند ... تا چند سال پیش دانشمندان تصور می‌کردند شاید چای موجب سرطان نای ...

پرسش و پاسخ در موردکم خونی - به سوی تندرستی

nurse1977.persianblog.ir/tag/پرسش_و_پاسخ_در_موردکم_خونی
۲۳ بهمن ۱۳۹۰ ه‍.ش. - درخصوص افرادی که فشار خون دارند ارتفاع بالا برای این افراد خوب نیست اگر کنار ... یک کم خونی نیز وجود دارد که ممکن است بر اثر تومور ایجاد شود .

دمنوش های ایرانی - طب شیعه

shiateb.com/pages/?current=viewdoc&langid=1&sel=1135
این نوشیدنی های گوارا، برخلاف چای معمولی، تا چند روز قابل مصرف می باشند. ... است. این چای نیز به دلیل دارا بودن زیرفون برای خانم های باردار منع مصرف دارد. ... خواصّ: طبیعت زیرفون، گرم است و مصرف زیاد آن می تواند فشارخون را کاهش دهد. .... زرشک، ضمن تصفیه خون، درمان بـسـیار خوبی برای فـشـار خـون بـالا(در افراد گرم مزاج) می باشد.
۲۴ اسفند ۱۳۸۷ ه‍.ش. - وقتی برای خرید آجیل عید به خشکبارفروشی می‌روید، معمولا چند گزینه عمده پیش رو دارید. ... ارزش غذایی ندارد، چرب و چاق‌کننده است و برای سلامت بدن ضرر دارد. ... پس بهتر است که افراد دچار فشار خون بالا، در صورت تمايل به مصرف ...

اعداد فشار خون نشانگر چیست؟ - لیدیز

www.ladieez.com › تندرستی › سلامت جسم
هر چند این بیماری مختص مناطق خاصی در جهان نیست اما بعنوان مثال از جمعیت 80 ... این رقم به فشاری که در رگ‌ها وجود دارد مربوط می‌شود، زیرا در آن هنگام است که خون وارد رگ‌ها ... شمار افرادی که به بیماری فشار خون مبتلا هستند در کشور آلمان بالا است، اما نه .... که تجهیزات جرم گیری قادر به سایش دندان نیستند و هیچ ضرری به همراه نخواهند داشت.

قاتلی به نام استامینوفن! - همشهری

www.hamshahrionline.ir/details/278948/Society/health
۳ آذر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - استامینوفن یک داروی ضد درد و ضد تب است که برای بر طرف کردن دردهای ... و ژلوفن عوارض گوارشی و عوارض پلاکتی کمتری دارد، به خوبی بیماران آن را ... ممکن است فرد با مصرف استامینوفن یک درد کشنده مثل آپاندیسیت را برای چند ساعت ... آن نباید از استامینوفن استفاده کرد بالا بودن فشار خون است که تشخیص این ...
۱۵ شهریور ۱۳۹۰ ه‍.ش. - دخانیات; فشارخون بالافشار سیستولیک ۱۰۰ میلی‌متر مرکوری (MM Hg) یا ... دارد که ترکیب کردن دوز پایین از آسپیـرین با وارفارین مناسب است ...
۲۰ اسفند ۱۳۹۲ ه‍.ش. - هلو با اينکه شيرين است براي مبتلايان به مرض قند هيچ گونه ضرري ندارد. ... به ديابت بسيار مفيد است، زيرا موز کال دو گرم قند و ۲۳ گرم نشاسته دارد. ... قند خون فرد با مصرف شليل به آهستگي بالا رفته و ديرتر احساس ... مصرف گياه والک باعث کاهش قند خون و پيشگيري از افزايش فشارخون .... چند رسانه ای صفحه خبر.
۵ مهر ۱۳۹۰ ه‍.ش. - در بازار دارویی، اشکال مختلف فراوده های سیر وجود دارد که بیش تر از همه ... سیر میزان گلوكز خون را پایین می آورد و فشار سیستولی و دیاستولی خون را كاهش می دهد. ..... جالب است که با مصرف سیر در چند ماه اول مقدر کلسترول ممکن است بالا ...
۱۲ خرداد ۱۳۹۰ ه‍.ش. - 12پست - ‏4 نویسنده

در عرض چند سال بیمار وابسته به انسولین می شود و بیماری خودش را نشان می دهد. ... سوال - آیا فردی که دیابت دارد باید خودش را با زندگی دیگران مقایسه بکند یا خیر ؟ ... مثل افزایش مسمومیت حاملگی ، افزایش فشار خون دوران بارداری ، زایمان زود رس ... انسولین هیچ عوارضی بر روی جنین ندارد و آن قند خون بالا است که در جنین و ...

بازدید : 59 تاریخ : چهارشنبه 19 آبان 1395 زمان : 18:42 نویسنده : admin نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات

آمار سایت
مطالب
کدهای اختصاصی