close
متخصص ارتودنسی
آشنایی با کاندیدیاز واژینال یکی از دلایل خارش واژن خانم ها
loading...
سرویس سایت سایت رزبلاگ بزرگترین سرویس ارائه خدمات سایت نویسی حرفه ای در ایران

اخبار

  آشنایی با کاندیدیاز واژینال یکی از دلایل خارش واژن خانم ها کاندیدیاز واژینال یبکی از عواملی است که باعث خارش واژن می شود و با دارو درمان می شود کاندیدیاز واژینال یکی از دلایل خارش واژن خانم ها کاندیدیاز واژینال یکی از شایع ترین عوامل خارش، سوزش و ترشحات تناسلی در خانم هاست. این بیماری گرچه خطرناک نیست و با دارو درمان می شود اما تکرار آن در فصول گرم سال می تواند بسیار آزاردهنده باشد. حال شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که اصلا علت کاندیدیاز چیست و چرا هرچند وقت یکبار عود می کند؟ سوال مهم…

آشنایی با کاندیدیاز واژینال یکی از دلایل خارش واژن خانم ها

 

آشنایی با کاندیدیاز واژینال یکی از دلایل خارش واژن خانم ها

آشنایی با کاندیدیاز واژینال یکی از دلایل خارش واژن خانم ها

کاندیدیاز واژینال یبکی از عواملی است که باعث خارش واژن می شود و با دارو درمان می شود

کاندیدیاز واژینال یکی از دلایل خارش واژن خانم ها

کاندیدیاز واژینال یکی از شایع ترین عوامل خارش، سوزش و ترشحات تناسلی در خانم هاست. این بیماری گرچه خطرناک نیست و با دارو درمان می شود اما تکرار آن در فصول گرم سال می تواند بسیار آزاردهنده باشد. حال شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که اصلا علت کاندیدیاز چیست و چرا هرچند وقت یکبار عود می کند؟ سوال مهم تر این است که چگونه می توان آن را برای همیشه ریشه کن کرد؟

کاندیدیاز چیست و چگونه ایجاد می شود؟

کاندیدیاز واژینال یکی از عفونت های ناحیه تناسلی است که به دلیل رشد بی رویه قارچ ها ایجاد می شود. قارچ ها در حالت عادی جزو فلور طبیعی واژن محسوب می شوند و با سایر باکتری ها در تعادل هستند اما اگر عاملی این تعادل را به هم بزند، می تواند باعث بروز عفونت شود و علائمی چون خارش، ترشحات سفیدرنگ و سوزش ایجاد کند. مهم ترین این عوامل نیز گرما و تعریق هستند؛ درواقع باقی ماندن هرگونه رطوبت در ناحیه تناسلی می تواند این بیماری را تشدید کند.

 

چه کسانی مستعد این بیماری هستند؟

یکی از عوامل مستعدکننده کاندیدیاز، مصرف بی رویه آنتی بیوتیک ها و از بین رفتن باکتری های مفید بدن است. عامل دیگر، ضعف سیستم ایمنی و استفاده از داروهای تضعیف کننده سیستم ایمنی است. خانم های باردار، خانم هایی که از قرص های جلوگیری از بارداری استفاده می کنند، خانم هایی که مجبورند ساعت های طولانی در حالت نشسته قرار بگیرند، خانم هایی که شلوارهای غیرنخی و تنگ مثل شلوار جین می پوشند و همچنین خانم هایی که ورزشکار هستند و مجبورند ساعت های زیادی را در لباس های تنگ و نایلونی بگذرانند، همگی مستعد عفونت کاندیدیاز هستند.

 

آیا این عفونت از راه جنسی هم منتقل می شود؟

برخلاف دیگر عفونت های واژینال، انتقال کاندیدیاز از راه جنسی به ندرت اتفاق می افتد. حتی سایش مخاط واژن طی این روابط نیز عاملی مستعدکننده برای رشد قارچ نیست. فقط لازم است بعد از رابطه زناشویی حتما ناحیه تناسلی با آب شسته و با دستمال خشک شود تا شرایط برای رشد قارچ ایجاد نشود.

 

کاندیدیاز از چه راهی تشخیص داده می شود؟

شایع ترین راه تشخیص این بیماری، شکایت بیمار از علائم آن به خصوص خارش و ترشحات پنیری شکل و تکه تکه است. در معاینه نیز این علائم کاملا مشهود هستند.

 

راه های درمان این بیماری کدامند؟

خانم هایی که امکان استفاده از داروهای واژینال دارند، باید یک هفته شب ها قبل از خواب از پمادهای ضدقارچ واژینال و موضعی استفاده کنند. این داروها با نام های مختلفی مانند کلوتریمازول، میکونازول و… به فروش می رسند. خانم های مجرد نیز می توانند از داروهای خوراکی ضدقارچ مثل فلوکونازول استفاده کنند. برای قارچ های مقاوم به درمان هم معمولا از ایتراکونازول یا کتوکونازول تحت نظر پزشک استفاده می شود.

 

علت عود کاندیدیاز بعد از درمان چیست و چگونه می توان از آن پیشگیری کرد؟

فقط درمان دارویی در این بیمار موثر نیست بلکه عوامل مستعدکننده نیز باید حذف شوند؛ مثلا نباید ساعت های طولانی در حالت نشسته قرار بگیرید، به جای لباس های تنگ، نایلونی و سیلک، زیرپوش های نخی و شلوارهای گشاد بپوشید؛ محیطی که در آن قرار می گیرید باید تهویه مناسبی داشته باشد تا عرق نکنید، بعد از رفتن به دستشویی و حمام باید کاملا بدن خود را خشک کنید، اگر از قرص ضدبارداری استفاده می کنید، روش دیگری را برای جلوگیری از بارداری به کار ببرید، اگر دیابت دارید هم باید حتما بیماری تان کنترل شود.

البته بعضی خانم ها با رعایت تمام این نکته ها باز هم دچار عفونت های راجعه قارچی می شوند. اگر این عفونت ها بیشتر از 6 بار در سال تکرار شوند، فرد باید تحت درمان دارویی طولانی مدت (از 21 روز تا 6 ماه) قرار بگیرد. البته این عودها بیشتر برای افرادی اتفاق می افتد که از درمان های تضعیف کننده سیستم ایمنی از جمله شیمی درمانی استفاده می کنند.

آشنایی با کاندیدیاز واژینال یکی از دلایل خارش واژن خانم ها

 

یکی از عوامل مستعدکننده کاندیدیاز، مصرف بی رویه آنتی بیوتیک ها است

آیا استفاده از محلول های شستشوی مخصوص بانوان از ایجاد کاندیدیاز جلوگیری می کند؟

این ژل ها PH واژن را تغییر می دهند، بنابراین مصرف آنجا جز در موارد خاص توصیه نمی شود. در ناحیه واژن حدود 50 نوع ارگانیسم شامل باکتری ها و قارچ ها وجود دارند که وجود بعضی از آنها برای حفظ فلور طبیعی دستگاه تناسلی ضروری است اما محلول های شستشودهنده باعث از بین رفتن باکتر یهای مفید می شوند و متعاقب آن قارچ ها فرصت رشد پیدا می کنند.

حتی محلول های شستشودهنده ای که مطابق با PH واژن هستند نیز ممکن است باعث تحریک پوست شوند و خارش ایجاد کنند. به این ترتیب فرد گمان می کند دچار غفونت شده و به پزشک مراجعه می کند. پزشک نیز علائم او را به حساب عفونت قارچی می گذارد و داروهایی تجویز می کند که PH طبیعی واژن را به هم می زنند. در حالی که علت اصلی خارش، محلول شستشودهنده بوده است بنابراین برای شستشوی ناحیه تناسلی بهتر است فقط از آب استفاده کرد.

 

آیا لازم است که بعد از درمان لباس زیر خود را دور بیندازیم؟

قارچ معمولا با شستشو از بین می رود اما اگر عفونت طولانی مدت بوده است، توصیه می شود تمام لباس زیرها دور انداخته و از زیرپوش های جدید استفاده شود. علاوه بر این، لباس زیر حتما باید بعد از شستشو در معرض آفتاب قرار بگیرد. شستشو با آب داغ و اتوکشیدن زیرپوش بعد از خشک شدن نیز می تواند مفید واقع شود.

 

1+5 نکته مهم درباره کاندیدیاز

1- عامل عفونت کاندیدیاز نوعی قارچ به نام «کاندیدا» است که به غیر از واژن روی پوست سایر نقاط بدن، مخاط دهان و محیط زندگی انسان ها یافت می شود. به همین دلیل است که این عفونت را نمی توان با کشت تشخیص داد. درواقع وجود این قارچ در بدن طبیعی است و فقط رشد بی رویه آن مشکل ساز می شود.

2-  آقایان نیز به ندرت ممکن است به کاندیدیاز مبتلا شوند. این عفونت می تواند باعث علائمی چون سوزش، خارش، پوسته ریزی و ترشحات سفیدرنگ از دستگاه تناسلی آقایان شود.

3- فقط بیماران دیابتی در معرض خطر این عفونت نیستند بلکه افراد سالم نیز با زیاده روی در مصرف مواد قندی می توانند به کاندیدیاز مبتلا شوند. درواقع این قارچ ها به مواد قندی بسیار علاقه مند هستند!

4- این بیماری فقط مختص خانم های متاهل نیست بلکه دختران مجرد نیز ممکن است به آن مبتلا شوند.

5- رابطه زناشویی در زمان ابتلا به کاندیدیاز ممنوع نیست اما ممکن است با ایجاد خراشیدگی و زخم، علائم آن را تشدید کند.

6- هیچ وقت نمی توان این قارچ را کامل از بدن ریشه کن کرد.

 

اگر مستعد عفونت قارچی هستید…

 

1- احتمال بروز کاندیدیاز در نیمه دوم چرخه قاعدگی بیشتر است؛ زیرا در این زمان PH واژن اسیدی می شود و شرایط برای رشد قارچ فراهم می شود بنابراین کسانی که مرتب دچار کاندیدیاز می شوند، می توانند قبل از شروع نیمه دوم چرخه ماهیانه شان از یک قرص ضدقارچ به همراه 1 تا 2 شب پماد ضدقارچ استفاده کنند.

2- برای کاهش رشد قارچ ها می توانید هفته ای یک بار از دوش واژینال جوش شیرین استفاده کنید. برای این منظور به اندازه نوک قاشق جوش شیرین را در نیم لیتر آب جوشیده ولرم حل کنید و داخل دوش واژینال بریزید. این دوش ها می توانید از داروخانه تهیه کنید.

3- باکتری های پروبیوتیک به پیشگیری از عفونت قارچی کمک می کنند. این باکتری ها به صورت مکمل خوراکی و شیافت های واژینال در داروخانه موجود هستند و در بعضی محصولات لبنی مثل ماست، دوغ، پنیر و… نیز یافت می شوند.

4- در نشستن های طولانی مدت، بهتر است از نوارهای بهداشتی روزانه استفاده کنید. این نوارهای نازک رطوبت بدن را جذب و از ایجاد قارچ پیشگیری می کنند. فقط یادتان باشد که آنها را هر چند ساعت یک بار و با هر بار رفتن به دستشویی تعویض کنید.

5- استفاده از تامپون های واژینال و اسپری های ضدعرق در ناحیه تناسلی احتمال بروز کاندیدیاز را افزایش می دهد.

 

کاندیدیاز، عامل خارش و سوزش تناسلی - برترین ها

www.bartarinha.ir/fa/news/.../کاندیدیاز-عامل-خارش-و-سوزش-تناسلی
۷ مرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - کاندیدیاز واژینال یکی از عفونت های ناحیه تناسلی است که به دلیل رشد بی رویه قارچ ها ایجاد می شود. قارچ ها در حالت عادی جزو فلور طبیعی واژن محسوب می شوند و با سایر باکتری ها ... خانم های باردار، خانم هایی که از قرص های جلوگیری از بارداری استفاده می کنند، خانم .... با عفونت های شایع زنانه در فصل تابستان آشنا شوید.

خارش واژن و درمان خارش واژن - بیتوته

www.beytoote.com/health/hygiene-lady/burning1-vagina-itching.html
درمان خارش واژن خارش واژن خارش واژن,سوزش واژن,علت خارش واژن,عفونت واژن,واژن زن,عفونت ... کاندیدیاز واژینال یکی از شایع ترین عوامل خارش، سوزش و ترشحات تناسلی در خانم هاست ... شخصی که دارند و ممکن است خانم‌ها با پزشک خود درمیان نگذارند، بسیار دشوار است. .... با مننژیت این بیماری خطرناک اشنا شوید(علائم،پیشگیری و درمان ها).

خارش و سوزش - آکاایران

www.akairan.com/koodak/tag/خارش%20و%20سوزش/
آکایران :هفته نامه سلامت - ستاره محمد: کاندیدیاز واژینال یکی از شایع ترین عوامل .... آکاایران: علت بوی بد برخی نواحی بدن در خانم ها آکایران :باکتری هایی که در ... معمولا بوی غیرعادی واژن با علائم دیگری در واژن مانند خارش، سوزش و ترشحات غیرطبیعی همراه است. .... اهمیت آشنایی با بیماری‌های زنان و چگونگی پیشگیری و درمان آن‌ها یکی از ...

خارش واژن در بارداری دلیل – دانلود

sms.1rial.com/خارش-واژن-در-بارداری-دلیل/
۱۰ آبان ۱۳۹۵ ه‍.ش. - با تغییرات واژن در دوران بارداری بیشتر آشنا شوید در همراه با علم .... اين نوع عفونت ها براي خانم هاي باردار خطرناك هستند و دليل آن اين است كهبعلت ... کاندیدیاز واژینال یکی از شایع ترین عوامل خارش سوزش و ترشحات تناسلی در خانم

علل خارش تناسلی - صبح بخیر

sobbekheir.com/tag/علل-خارش-تناسلی
برای آشنایی با عوامل ایجاد کننده خارش و روش های درمانی آن، پای صحبت های . .... کاندیدیاز واژینال یکی از شایع ترین عوامل خارش، سوزش و ترشحات تناسلی در خانم هاست. ... عفونت قارچی واژن (عفونت قارچی واژینال)حدود ۷۰ درصد خانم ها در طول زندگی خود ۲ بار ...

کاندیدیاز یکی از شایع ترین عوامل خارش واژن | ..::وب نگین::..

webnegin.ir › تمام مطالب › کاندیدیاز یکی از شایع ترین عوامل خارش واژن
۸ ساعت پیش - حسام الدین آشنا ... کاندیدیاز واژینال یکی از عفونت های ناحیه تناسلی است که به دلیل رشد بی ... قارچ ها در حالت عادی جزو فلور طبیعی واژن محسوب می شوند و با سایر ... خانم های مجرد نیز می توانند از داروهای خوراکی ضدقارچ مثل فلوکونازول ...

کاندیدیاز یکی از شایع ترین عوامل خارش واژن - iranbanou.com

www.iranbanou.com/.../295944-کاندیدیاز-یکی-از-شایع-ترین-عوامل-خا...
کاندیدیاز واژینال یکی از عفونت های ناحیه تناسلی است که به دلیل رشد بی رویه قارچ ها ... قارچ ها در حالت عادی جزو فلور طبیعی واژن محسوب می شوند و با سایر باکتری ها در ... خانم هایی که امکان استفاده از داروهای واژینال دارند، باید یک هفته شب ها قبل از خواب .... متن فارسی به گفتار از طریق تلگرام · آشنایی با ملک الشعرای بهار، شاعر آزادی ...

کاندیدیاز یکی از شایع ترین عوامل خارش واژن

ww.mobincoo.com/کاندیدیاز-یکی-از-شایع-ترین-عوامل-خارش-و/
۹ ساعت پیش - آشنایی با خواص و مضرات خرمالو ... کاندیدیاز واژینال یکی از عفونت های ناحیه تناسلی است که به دلیل رشد بی رویه قارچ ها ایجاد می شود. قارچ ها در حالت عادی جزو فلور طبیعی واژن محسوب می شوند و با سایر باکتری ها در تعادل ... خانم های باردار، خانم هایی که از قرص های جلوگیری از بارداری استفاده می کنند، خانم هایی که ...

عفونت واژن

salam98.ir/tag/عفونت-واژن/
با ما همراه شوید تا با علائم، روشهای پیشگیری و درمان این مشکل در خانه آشنا شوید… ... است که زنان با آن مواجه هستند و اغلب اوقات این مشکل باعث خجالت زدگی خانم ها می شود. ... مجموعه: بهداشت بانوان شایع ترین دلیل خارش واژن میتواند عفونت قارچی باشد ... حقایقی درباره عفونت قارچی زنانهعفونت های قارچی واژینال که به آنها candidiasis یا ...

زنانه:دلایل و درمانهای «ترشح و عفونت رحمی» - جام جم آنلاین

jamejamonline.ir/sara/.../زنانه-دلایل-و-درمانهای-ترشح-و-عفونت-رحمی
۳۰ فروردین ۱۳۹۳ ه‍.ش. - ترشح و خارش رحم یکی از شایع‌ترین دلایل مراجعه خانم‌ها به پزشک زنان است. ... در این مطلب افزون بر آگاهی از دلایل بروزی این بیماری با برخی راهکارهای درمانی آن نیز آشنا می‌شوید. ... عفونت قارچی Yeast infection - همچنین به نام کاندیدیازیس یا مونیلیا ... درمان بیماری قارچی واژن: استعمال کرم واژینال (کلوتریمازول یا ...

جستجو - دایرکتوری سلامت

www.hdir.ir/component/search/?searchword=خارش&searchphrase...
آشنایی با دلایل متعدد خارش پوست; پوست مو وزیبایی,علل ایجاد کهیر در بدن،خارش پوست علتهای زیادی ... کاندیدیاز، عامل خارش و سوزش تناسلی; هفته نامه سلامت – ستاره محمد: کاندیدیاز واژینال یکی از شایع ترین عوامل خارش، سوزش و ترشحات تناسلی در خانم هاست. ... خارش واژن، علل و راههای درمان; شفا آنلاین>سلامت جنسی>عفونت های زنانه .

ترشحات و عفونتهای دستگاه تناسلی زنان/درمان - pirastefar.ir

www.pirastefar.ir/?p=4827
در واقع، شایع‌ترین علت مراجعه خانم‌ها به متخصص زنان، عفونت‌های ناحیه واژن و با شیوع کمتر، ... مجرای تناسلی به وسیله اسپری‌های مخصوص ناحیه تناسلی یا دوش واژینال. ... علائم عفونت دستگاه تناسلی از خارش و سوزش شدید ناحیه تناسلی با ترشح زرد و .... بیاد داشته باشید که پزشک شما به این دلیل از این قرص برای درمان شما استفاده ...

واژن - دکتر فاطمه نعمت اللهی

www.drnematolahi.com/NewsList.aspx?s=واژن
زمانی ما به عفونت قارچی واژن فکر می کنیم که شما ترشحات پنیرکی و خارش ... این مساله کاملا طبیعی است که در طی بارداری ترشحات واژینال داشته باشید. ... یکی از مشکلات جنسی که خانمها با آن برخورد میکنند خشکی واژن است که یکی از ... در این مقاله شما را با انواع عفونت های زنانه و روش های خانگی برای جلوگیری و درمان آن آشنا می کنیم.

روش هاي درمان خانگي عفونت قارچي و خارش واژن در زنان - هفت گنج

7ganj.ir › سلامت › سلامت جسمي
دکتر زنان · آشنایی با روش های درمان خانگی قارچ و خارش واژن در زنان / www.7ganj.ir ... یکی از شایع ترین علایم عفونت قارچی، ترشحات سفیدرنگی است که از ناحیه واژن خارج می‌شود. هم چنین ممکن است .... شایع ترین علل درد زیر شکم خانم ها را اینجا بخوانید: ...

درمان عفونت واژن - علت، علائم و راه‌های پیشگیری از عفونت ...

setare.com/.../درمان-عفونت-واژن-علت-علائم-و-راه‌های-پیشگیری-از-عفون...
۱۲ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - علایم اصلی واژینیت قارچی، خارش و ترشحات واژینال می‌باشد. ... به همین دلیل توصیه می‌شود خانم‌ها به‌طور مرتب به پزشک متخصص زنان مراجعه کنند. ... با دیسپلازی گردن رحم و درمان دیسپلازی گردن رحم آشنا شوید ...... عفونت‌های واژن مانند واژینوز باکتریال، کاندیدیاز (عفونت قارچی) و تریکومونیاز از علل شایع ترشحات ...

ترشحات و عفونتهای دستگاه تناسلی زنان : سایت پزشکان ...

www.pezeshk.us/?p=25101
۲۴ مهر ۱۳۸۹ ه‍.ش. - آشنایی با ترشحات دستگاه تناسلی و واژن زنان ... در حالیکه با گرفتن دوش واژینال و استفاده از مواد شیمیائی محیط طبیعی واژن را به هم .... 5- گاهی این خارش و سوزش در ناحیه تناسلی ممکن است به دلیل آلرژی به مواد ... علل مسبب درماتیت تماسی شامل محصولات بهداشتی مورد استفاده خانمها, کاندوم و اسانس های گیاهی می باشند.

مجله پزشکی :: Onlinepr.IR

onlinepr.ir/
کاندیدیاز یکی از شایع ترین عوامل خارش واژن ... آشنایی با خواص و مضرات خرمالو ... کمردرد مشکلی است که هم دلایل داخلی دارد و هم عوامل خارجی باعث بروز آن می شوند. ... بسیاری از خانم ها تصور می کنند بروز افتادگی رحم که معمولا با افتادگی مثانه .... کاندیدیاز واژینال یکی از شایع ترین عوامل خارش، سوزش و ترشحات تناسلی در خانم هاست.

خارش واژن بایگانی - بهترین ها

mededu13.ir/label/خارش-واژن
عفونت های زنانه و خارش واژن یکی از مشکلات شایعی است که بیشتر خانم ها با آن درگیر ... را با انواع عفونت های زنانه و روش های خانگی برای جلوگیری و درمان آن آشنا می کنیم. ... قارچی ( کاندیدیازیس veginal) است که با ترشح غلیظ سفید واژن مشخص می شود. ..... در حالیکه با گرفتن دوش واژینال و استفاده از مواد شیمیائی محیط طبیعی واژن را ...

کاندیدیاز یکی از شایع ترین عوامل خارش واژن - هاب پرس

https://hubpress.ir/news/159557
کاندیدیاز واژینال یکی از عفونت های ناحیه تناسلی است که به دلیل رشد بی رویه قارچ ها ایجاد می شود. قارچ ها در حالت عادی جزو فلور طبیعی واژن محسوب می شوند و با سایر باکتری ها ... خانم هایی که امکان استفاده از داروهای واژینال دارند، باید یک هفته شب ها قبل از .... توییت حسام الدین آشنا در واکنش به پیروزی ترامپ: شناخت پویایی های جامعه ...

کاندیدیاز یکی از شایع ترین عوامل خارش واژن - جدیدترین ها در ...

taya.ir/کاندیدیاز-یکی-از-شایع-ترین-عوامل-خارش-واژن__a-487708.aspx
۲ روز پیش - کاندیدیاز واژینال یکی از عفونت های ناحیه تناسلی است که به دلیل رشد بی رویه قارچ ها ایجاد می شود. قارچ ها در حالت عادی جزو فلور طبیعی واژن محسوب می شوند و با سایر ... خانم های باردار، خانم هایی که از قرص های جلوگیری از بارداری استفاده می کنند، ..... با تمدن ايلام در هفت‌تپه و مهرهاي استوانه‌اي آشنا شويد + عكس بیتوته ...

آرشيو بهداشت بانوان بایگانی - فارسی طب

www.farsiteb.com/category/medical/hygiene-lady
کاندیدیازیس یا عفونت قارچی ناحیه واژن در دستگاه تناسلی زنان است. ... خارش واژن معمولاً با ترشحات غیر طبیعی همراه است که سبب نگرانی زن ها می شود ... پیگیری این درمان ها معمولا به علائم آزاردهنده عفونت واژینال پایان خواهند داد. در صورتی ..... عفونت های زنانه و خارش واژن یکی از مشکلات شایعی است که بیشتر خانم ها با آن درگیر هستند.

عفونت های شایع دستگاه تناسلی زنان - بهداشت تخصصی و ...

behdasht2012.mihanblog.com/extrapage/45367
شایع ترین علل ایجاد عفونت های دستگاه تناسلی واژینیت (التهاب واژن)، ... و گاهی افزایش ترشحات همراح با تغییر رنگ وبو، التهاب ناحیه تناسلی، خارش و سوزش باشد. ... که 75 درصد خانم ها حداقل یک بار در زندگی خود «کاندیدیاز» واژن را تجربه می کنند. ... قادر به استفاده از کرم واژینال نیست، با خوردن داروهای خوراکی به سادگی درمان می شود.

واژن چیست همراه با عکس | ایران جیب

webhostingtalk.ir.caspiangate.com/tag/واژن-چیست-همراه-با-عکس/
کاندیدیازیس نوعی عفونت قارچی می باشد که توسط قارچی به اسم کاندیدا آلبیکنس ایجاد می شود.این قارچ ... در معاينه واژينال در محل دهانه واژن يک رافه raphe عمودي با ضخامت کم ديده مي‌شد به ... بوی بد واژن در علت بوی بد ناحیه تناسلی خانم ها چیست؟ پیکس ... عفونت های زنانه و خارش واژن یکی از مشکلات شایعی است که بیشتر خانم ها با آن

بيماري هاي زنان خارش - وب ایرونی

www.webiruni.ir/news/113694
۲۰ مهر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - کاندیدیاز واژینال یکی از شایع ترین عوامل خارش، سوزش و ترشحات تناسلی در ... آشنایی با روش های درمان خانگی قارچ و خارش واژن در زنان / www.7ganj.ir . ... ترشح و خارش رحم یکی از شایعترین دلایل مراجعه خانم ها به پزشک زنان است .

علل خارش و سوزش واژن پس از رابطه ‌جنسی - مردمان

www.mardoman.net/health/vagitch
۱۸ دی ۱۳۹۰ ه‍.ش. - سوال: اگر بعد از رابطه ‌جنسی دچار سوزش واژن و خارش در ناحیه واژن می‌شوم، یعنی چه مشکلی دارم ... زیاد عفونت قارچی هستند که کاندیدیاز نیز نامیده می‌شود و بسیار متداول است. ... دارند و ممکن است خانم‌ها با پزشک خود درمیان نگذارند، بسیار دشوار است. .... جنسی هم داشته باشم اطراف واژنم به شدت ملتهب می شود لطفا اگر دلیل این ...

دلایل و درمانهای ترشح و عفونت رحمی: : تندرستی و زندگی سالم ...

www.tebyan-zn.ir/News-Article/healthy_safe_life/.../173821.html
۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ ه‍.ش. - ترشح و خارش رحم یکی از شایع ترین دلایل مراجعه خانم ها به پزشک زنان ... در این مطلب افزون بر آگاهی از دلایل بروزی این بیماری با برخی راهکارهای درمانی آن نیز آشنا می شوید. ... واژن به طور طبیعی دارای ارگانیسم های مختلفی مثل باکتری ها و قارچ ها ... درمان ممکن است که به صورت قرص خوراکی و یا ژل و کرم واژینال (کرم ...

علت و درمان عفونت زنان - طب سنتی

www.mtsq.ir/elalofonat.php
دلایل عفونت زنان واژینیت آتروفیک در زمان یائسگی به دلیل عدم وجود استروژن در ... را نگران كند اما از نظر متخصصان، اين عفونت‌ها مهمان ناخوانده بدن همه خانم‌ها هستند. ... نشانه‌ها - خارش شدید پوست - ترشحات پنیری كه از ناحیه واژن خارج می‌شود اما بوی خاصی ندارد. ... طول درمان عفونت کاندیدیاز طولانی نیست و با شروع پروسه درمان علائم اولیه از ...

علت عفونت قارچی واژن در خانم ها - سایت سرگرمی و سبک ...

www.javaniha.com › سلامتی › بهداشت زنان
با تکرار مصرف داروهای خوراکی ضدقارچ و ادامه درمان، حدود ۹۰ درصد خانم ها بهبود می‌یابند ... عفونت های قارچی واژینال که به آنها candidiasis یا کاندیدیاز هم گفته می شود، ... خارش – سوزش – احساس درد – افزایش ترشحات واژن که معمولا تیره رنگ و غلیظ می شود ... در صورتی که شما نیز یکی از تغییرات و علائم زیر را تجربه کردید، مراتب را هرچه ...

بیماری ها

microb-nima.persianblog.ir/
۱۳ تیر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - اگر سابقهٔ وجود عفونت مخمر دارید، با علائم آن آشنا هستید و می‌توانید پزشک را در تشخیص و درمان یاری دهید. .... ترشح و خارش رحم یکی از شایعترین دلایل مراجعه خانم ها به پزشک زنان است . ... یا مونیلیا Candidiasisنامیده می شود . ... عارضه کرم واژینال شامل سوزش ولو و واژن در برخی موارد می باشد لذا در این موارد قطع مصرف ...

بیماری‌های زنان

www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=67947
علائم مشترک بین یائسگی و بیماری ها; زنان با رسیدن به سنی خاص ... بیماری های پوستی واژن; خارش ناحیه ی تناسلی در زنان بسیار آزاردهنده است و اگر این خارش با التهاب و راش ... هر آنچه زنان باید درباره سلامت خود بدانند; خانم ها به دلیل شرایط جسمی و روحی ... عفونت های قارچی واژینال که به آنها candidiasis یا همان کاندیدیاز هم گفته می شود، ...

درباره عفونت‌های مختلف ناحیه تناسلی چه میدانید - مجله ...

www.hidoctor.ir/7313_درباره-عفونت‌های-مختلف-ناحیه-تناسلی-چ.html/
۹ مهر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - ترشحات در خانم‌ها به ۲ گروه فیزیولوژیک و پاتولوژیک تقسیم می‌شود. ... درواقع چون ناحیه واژن نزدیک به مقعد است درصد کمی احتمال رشد قارچ وجود دارد حتی در ... گاهی اوقات به دلیل عدم درمان مناسب حتی مجبور می‌شویم تخمدان‌ها، رحم یا حتی ... و گاهی اوقات آبکی و همراه با خارش فراوان و قرمز شدن ناحیه خارجی آلت تناسلی است.

بیماری های زنان زایمان نازایی - عفونت رحم

doctorzanan.blogfa.com/tag/عفونت-رحم
برچسب‌ها: زخم دهانه رحم, سرویست, فریز زخم رحم, کرم واژینال کلوتریمازول, .... سلام من تصادفی باوب شما اشنا شدم ... برچسب‌ها: عفونت رحمی, ترشح واژن, عفونت رحم, درمان خارش واژن, عفونت قارچی واژن .... متاسفانه درمان را جدی نگرفتم و قرص ها را استفاده نکردم. .... به این دلیل است که خانم هایی که رابطه جنسی با افراد آلوده به میکروب این ...

واژینیت - ایران ناژو

www.irannajo.ir/NewsDetail.aspx?nid=82
شكايات ولووواژينال يكي از شايعترين دلايل مراجعه به كلينيك مي باشد. ... واژینوس باکتریال با الهتاب غشاء مخاطی واژن همراه نبوده و به ندرت باعث خارش ولو و الت ... کرم واژینال کلیندامایسین در مواردآلرژی و یا عدم تحمل به مترونیدازول ترجیح داده می شود. ... که، 75% زنان حداقل یک مورد عارضه کاندیدیازیس ولوواژینال و در 40 تا 45 درصد خانمها ...

واژن - تقویم بانوان - دانستنیها

ladiescalendar.ir/Search.aspx?Query=واژن
كانديدياز واژينال يكي از شايع ترين عوامل خارش، سوزش و ترشحات تناسلي در خانم هاست. اين بيماري گرچه خطرناك نيست و با دارو درمان مي شود اما تكرار آن در فصول گرم سال مي ... بسياري از خانم‌ها تصور مي‌كنند بروز افتادگي رحم كه معمولا با افتادگي مثانه همراه است از عوارض زايمان طبيعي است. ... با 9 نقش اصلي كيسه آب جنين آشنا شويد.

برچسب ها - عفونت قارچی واژن - نی‌ نی‌ بان

niniban.com/fa/tag/1/عفونت%20قارچی%20واژن
های درمان عفونت های زنانه با طب سنتی آشنا می... کنیم علائم عفونت قارچی ترشحات واژن یکی از شایع ترین... کد: ۱۲۹۷۳۳ ... خارش واژن و ترشحات سفید پنیری دارم چیکار کنم ... بعد پریودى واژنم قارچى ... خانم هایی که تجربه عفونت های واژینال مکرر را داشته... بعد از مصرف ... کاندیدیاز هم معروف است یک عفونت قارچی است که توسط... کاندیدا ...

ترشح از واژن چه موقع باید نگران بود؟ - تکناز

www.taknaz.net/news_detail_8583.html
ترشح از واژن شكایتی است كه بسیاری از خانم‌ها را به مطب پزشكان می‌كشاند اما آیا همه ... در این بیماری هم ترشحات واژن افزایش می‌یابد، اما شاه علامت این بیماری، نه ترشح بلكه خارش واژن ... مخصوصاً آلرژی‌های فصلی، با این بیماری شناخته شده است و گاهی درمان حساسیت، ... اگر چه هر 2 این بیماری‌ها واژینوز باكتریایی و كاندیدیاز واژینال، بیماری ...

عفونت واژینال و اشتباه خانم ها | صبا فردا

sabafarda.ir/fa/03/141729?hl=fa&oe=utf-8&safe=active
روش های درمان خانگی عفونت قارچی و خارش واژن در زنان در خط برتر ... آشنایی با عفونت قارچی زنان در دوران بارداریهنگامی که خانمی به عفونت قارچی واژن مبتلا می شود ... تناسلی در خانم ها کاندیدیاز واژینال یکی از شایع ترین عوامل خارش سوزش و ترشحات.

علل و راه های درمان خارش واژن در زنان | نایس استار

nicestar.ir/2699/علل-و-راه-های-درمان-خارش-واژن-در-زنان.html
۲۳ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. - برای آشنایی با عوامل ایجاد کننده خارش و روش های درمانی آن، پای صحبت های دکتر شهرزادزاده ... ترشح و خارش رحم یکی از شایعترین دلایل مراجعه خانم ها به پزشک زنان است . ... ( قرص یا کرم واژینال ) برای درمان علل مختلفی از ترشحات واژن، بسته به نوع ... کاندیدیاز یا عفونت قارچی را قارچ «کاندیدا آلبیکانس» ایجاد می‌كند.

عفونت واژینال - آزمایشگاه نیلو

niloulab.com/patients/vaginaitis
۲۵ آبان ۱۳۹۰ ه‍.ش. - یکی از شایعترین عفونتهایی است که از طریق تماس جنسی منتقل می شود(STIs) . ... عفونت قارچی واژن ، یا کاندیداسیس Vulvovaginal candidiasis یک علت شایع ... نشانه ها. شایعترین نشانه عفونت قارچی در زنان خارش ،سوزش،و آزردگی واژن است. ... از شیاف لاکتو باسیل واژینال همراه با مترونیدازول خوراکی برای درمان و ...

علل ، علائم و راه درمان كاندیدیاز واژن (واژینیت كاندیدایی) - اس ...

www.samatak.com/health/.../علل-علائم-راه-درمان-كاندیدیاز-واژن.html
علل ، علائم و راه درمان كاندیدیاز واژن,واژینیت كاندیدایی,كاندیدیاز واژینال,عفونت قارچی واژن ... كاندیدیاز یکی از عفونت های شایع در خانم هایی است که از شلوارهای تنگ و چسبان ... واژن عبارتند از: ترشحات پنیری شکل که بوی بسیار تندی و بدی دارد و با خارش و ... یعنی قبل از عادت‌ماهانه رشد می‌كند، درست وقتی كه Ph بدن خانم‌ها اسیدی می‌شود.

بيماري هاي زنان خارش - عکسین

www.funyblog.ir/post/4922
۲۰ مهر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - کاندیدیاز واژینال یکی از شایع ترین عوامل خارش، سوزش و ترشحات تناسلی در ... آشنایی با روش های درمان خانگی قارچ و خارش واژن در زنان / www.7ganj.ir . ... زنان و زایمان: دخترخانم ها هم ممکن است مانند خانم های متاهل دچار عفونت های واژینال .

آشنایی با عفونت قارچی زنانه + بهداشت بانوان - سلامت

www.healthday.ir/.../familiar-with-fungal-infection-women-hygiene-wo...
عفونت های قارچی واژینال که به آنها candidiasis یا کاندیدیاز هم گفته می شود، ... این عفونت ها توسط قارچی به نام کاندیدا ایجاد می شوند و عوارض آزاردهنده ای مانند خارش ... خانم ها اظهار می دارند که مدتی بعد از مصرف برخی آنتی بیوتیک ها به عفونت واژن ... معمولا شدت این علائم با گذشت زمان و همچنان درمان نشدن بیماری، شدیدتر و بدتر می شود.

عفونت باکتریال واژن Bacterial Vaginosis - درمان كيست ...

www.kakamani2.loxblog.com/post/203
در هر حال بعضی خانمها ممکن است ترشح واژنی سفید متمایل به خاکستری با بوی شبیه کپک یا ماهی و خارش واژن و ولو داشته باشند . به ندرت این بیماری ... بیمارانی که کاهش سطح ایمنی دارند ، کاندیدیاز عود کننده شدیدتری را نشان می دهند . به نظر می رسد .... سیر : سیر یکی ار درمانهای طبیعی جهت مبارزه با عفونت کاندیدایی است . خاصیت ضد ...

عفونت در دستگاه تناسلی | سایت علمی آموزشی خبری ...

labnews.ir/content/عفونت-در-دستگاه-تناسلی
۱۵ دی ۱۳۹۱ ه‍.ش. - در بانوان غدد داخل واژن و دهانه رحم به طور مداوم مقدار کمی مایع ترشح می کنند. ... حداکثر شیری کم رنگ و بدون بو هستند، ولیکن بسته به سیکل ماهیانه در خانم ها ... در حالیکه با گرفتن دوش واژینال و استفاده از مواد شیمیائی محیط طبیعی واژن را به هم .... ۵- گاهی این خارش و سوزش در ناحیه تناسلی ممکن است به دلیل آلرژی به مواد ...

دلایل سوزش هنگام رابطه جنسی

shafaonline.ir/fa/news/26081/دلایل-سوزش-هنگام-رابطه-جنسی
۵ تیر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - به گزارش شفاآنلاین، خارش و سوزش دو نمونه از نشانه‌‌های رایج ابتلا به عفونت قارچی است که کاندیدیاز نیز نامیده می‌شود. ... اگر به هر دلیلی احساس می‌کنید ترشحات واژن هنگام برقراری رابطه زناشویی به مقدار کافی نیست، می‌توانید از نرم‌کننده‌های طبیعی ... پاسخ ها. مرتضی... | Iran, Islamic Republic of |. ۱۵:۰۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۵.

واژینیت و عفونت واژن - آریا سلامت

www.ariasalamat.com/fa/news/559/واژینیت-و-عفونت-واژن.aspx
عفونت قارچی واژینال: این بیماری به دلیل قارچی به نام کاندیدیا آلبیکان ایجاد می‌شود که به آن کاندیدیاز، کاندیدیاز تناسلی یا کاندیدیاز وولوواژینال (VVC) هم می‌گویند. ... زنان مسن‌تر ممکن است واژینیت آتروفیک (نازک شدن دیوارۀ واژن با یائسگی)را تجربه کنند. ... ترشح واژن، خارش و سوزش علائم رایج بسیاری از اشکال عفونت واژن است.

درمان عفونت های قارچی با کمک طبیعت - مجله خبری فور خبر

4khabar.ir/search/?q=درمان+عفونت+های+قارچی+با+کمک+طبیعت
۱۶ مهر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - کاندیدیاز واژینال یکی از عفونت های ناحیه تناسلی است که به دلیل رشد بی ... هنگام ابتلا به عفونت قارچی واژن، احساس خارش و خروج ترشحات بسیار آزاردهنده است. ... دلیل بروز درد زیر شکم در خانم ها می تواند: با رعایت برخی نکات بهداشتی ... مختصر با با علایم این بیماریها در ادامه مطلب آشنا شوید: -عفونت واژن و دهانه رحم ...

برچسب علائم عفونت واژن - بادصبا

badsaba4.blogsky.com/tag/علائم-عفونت-واژن
۹ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. - عفونت اغلب به این علت است که چیزی مثل شستن داخل واژن، تعادل طبیعی ... ترشح واژینال سفید یا آبکی با خارش شدید اگر ترشحات شما رقیق و .... با علل ترشحات سینه در خانم ها آشنا شوید ترشحات سینه ... عفونت های قارچی واژینال که به آنها candidiasis یا کاندیدیاز هم گفته می شود، عفونت های شایعی در خانم ها هستند.

بهداشت جنسي و پیشگیری از عفونت در بانوان [آرشیو] - ...

www.roozmenu.com › ... › کمک های اولیه - بهداشت و سلامت
۱۵ دی ۱۳۹۱ ه‍.ش. - 16پست - ‏8 نویسنده
3) عفونت انگلی(تریکومونا): خارش، سوزش و تورم شدید مهبل-ترشحات کف آلود ... 4) عفونت مجاری ادرار: احساس سوزش حین ادرار-وجود خون در ادرار-ادرار با بوی تند و ... شسته نشه به دلیل اینه که بعضی از شامپو ها و صابون ها و ژل های ... یکی از مشکلات شایعی که شلوارهای تنگ برای خانم‌ها ایجاد می‌کند عفونت‌های قارچی است.

راهی برای درمان عفونت واژن :: شینوهه

shinohe.blog.ir/post/راهی-برای-درمان-عفونت-واژن
۱۲ شهریور ۱۳۹۵ ه‍.ش. - درمان عفونت واژن با روش خانگی برای شما در این بخش قرار داده ایم. ترشحات واژن: یکی از شایع ترین علایم عفونت قارچی، ترشحات ... توصیه می شود حتما برای درمان خارش ناحیه تناسلی به پزشک متخصص مراجعه و تمام ... درمان ها معمولا به علائم آزاردهنده عفونت واژینال پایان خواهند داد. ... شود، عفونت های شایعی در خانم ها هستند.
بازدید : 60 تاریخ : جمعه 21 آبان 1395 زمان : 9:50 نویسنده : admin نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات

آمار سایت
مطالب
کدهای اختصاصی