close
متخصص ارتودنسی
راههای درمان سردردهای میگرنی در دوران بارداری + علت و دلیل
loading...
سرویس سایت سایت رزبلاگ بزرگترین سرویس ارائه خدمات سایت نویسی حرفه ای در ایران

اخبار

سردرد میگرنی در حاملگی / داروهایی که می توانید در دوران بارداری مصرف کنید میگرن در بارداری میگرن در بارداری به چه علت است؟سردرد های میگرنی بسیار زیاد در حاملگی دیده می شوند، زیرا میگرن در خانمهای سنین باروری بیشتر است و هورمونهای حاملگی می توانند باعث بر انگیخته شدن حمله میگرن شوند. اما دلیل این سردرد ها چیست و چطور می شود با آن مقابله کرد و آن را درمان کرد؟ دلایل بروز میگرن: دلیل اصلی سردردهای میگرنی هنوز شناخته نشده است. اما به نظر می رسد که میگرن، ناشی از تغییرات شیمیایی در سیستم عصبی و…

راههای درمان سردردهای میگرنی در دوران بارداری + علت و دلیل

سردرد میگرنی در حاملگی / داروهایی که می توانید در دوران بارداری مصرف کنید

راههای درمان سردردهای میگرنی در دوران بارداری + علت و دلیل

میگرن در بارداری

میگرن در بارداری به چه علت است؟سردرد های میگرنی بسیار زیاد در حاملگی دیده می شوند، زیرا میگرن در خانمهای سنین باروری بیشتر است و هورمونهای حاملگی می توانند باعث بر انگیخته شدن حمله میگرن شوند. اما دلیل این سردرد ها چیست و چطور می شود با آن مقابله کرد و آن را درمان کرد؟

دلایل بروز میگرن:

دلیل اصلی سردردهای میگرنی هنوز شناخته نشده است. اما به نظر می رسد که میگرن، ناشی از تغییرات شیمیایی در سیستم عصبی و جریان خون در مغز است. محققان معتقدند که برآشفتگی مفرط سلول های مغزی، باعث تحریک رهاسازی مواد شیمیایی در خون می شود. این مواد شیمیایی، رگ های خونی موجود در سطح مغز را بر می انگیزند و در نتیجه عروق متورم شده و باعث بروز احساس درد می شوند. از طرفی، هورمون استروژن نیز نقش بسزایی در بروز سردردهای میگرنی دارد. به همین علت است که الگوهای سردرد میگرنی در دوران بارداری، قاعدگی و یائستگی تغییر می کنند. سروتونین نیز، که یک نوع انتقال دهنده عصبی محسوب می شود، نقشی اساسی در سردردهای میگرنی بازی می کند.

 

عوامل محرک میگرن را ردیابی کنید

تغییرات هورمونی در دوران بارداری، تنها عامل تحریک سردردهای میگرنی نیستند. در بیشتر زنان، چندین عامل باعث بروز سردردها می شوند. برای مثال استرس، گرسنگی و بی خوابی، همگی می توانند میگرن را تحریک کنند. بد نیست بدانید، ممکن است عاملی که امروز باعث سردردتان شده است، دیگر هیچ وقت محرک سردردتان نشود.

 

گاهی اوقات میگرن، چند ساعت طول می کشد، و گاهی، اگر درمان نشود، یک یا دو روز کامل به طول می انجامد. میگرن کاملاً غیر قابل پیش بینی است. بنابراین در حالیکه در بعضی از زنان باردار، میگرن بدتر می شود، در برخی دیگر ممکن است کاملاً برطرف شود.

 

ثبت زمان و چگونگی سردردها می تواند به یافتن محرک ها کمک کند. با این کار پزشکتان نیز، بهتر می تواند تصمیم بگیرد که چه روشی، سردردهایتان را برطرف می کند. علاوه بر این، با شناخت محرک های سردرد می توانید از بروز آنها در دوران بارداریجلوگیری کنید.

 

هرگاه سردرد به سراغتان آمد، موارد زیر را یادداشت کنید:

– علایم به خصوص:در چه مکان هایی دچار سردرد می شوید، درد آن را توصیف کنید. هرگونه حساسیتی که پیدا می کنید مثلاً حالت تهوع یا حساسیت نسبت به صدا، نور و بوی خاصی

– ساعتی را که سردردتان شروع و تمام می شود

– غذا یا نوشیدنی هایی که در ٢٤ ساعت گذشته میل کرده اید

– تغییرات محیط اطرافتان، مثل سفر به یک جای جدید، تغییر در آب و هوا یا امتحان غذاهای جدید

– هرگونه روش درمانی که امتحان کرده اید و مؤثر بودن یا نبودن آن

معروف ترین محرک های سردردهای میگرنی

– شکلات

کافئین

– غذاهای حاوی مواد نگه دارنده ای مانند سدیم گلوتامات (MSG) و نیترات

– اسپرتیم که یک نوع شیرین کننده مصنوعی است

 

آزمایش های مربوط به میگرن

از آنجایی که در دوران بارداری، فشار خون بالا نیز باعث بروز سردرد می شود، پزشکان ابتدا شرایط بیمار را بررسی می کنند تا در تشخیص دقیق میگرن تردیدی نداشته باشند. حتماً پزشکتان را در جریان داروهایی که مصرف می کنید، حتی از نوع گیاهی و بدون نسخه، قرار دهید. همچنین هرنوع سابقه میگرن در خانواده تان را گزارش کنید.

معمولاً پزشکان با توجه به یادداشت های مربوط به سردردتان، قادر به تشخیص میگرن هستند. سی تی اسکن و رادیولوژی به هیچ وجه در بارداری توصیه نمی شود، زیرا برای جنین بسیار خطرناک است.

خودتان مراعات کنید

اولین قدم برای مقابله با میگرن، داشتن سبک زندگی سالم و مراقبت شخصی است. در اینجا نکاتی وجود دارد، که می تواند به مدیریت میگرن در دوران بارداری کمک کند:

– تا جایی که امکان دارد، از محرک های شناخته شده مانند خوردن غذای خاصی، دوری کنید.

– یک برنامه زمان بندی شده و قابل پیش بینی برای غذاها و میان وعده هایتان تهیه کنید.

– آب، زیاد بنوشید.

– به اندازه کافی استراحت داشته باشید.

– در کلاس های چگونگی کسب آرامش شرکت کنید.

 

– هرگاه سردردها شروع شدند، قرار دادن کیسه یخ بر روی شقیقه ها، ماساژ، و استراحت در مکانی تاریک و بی صدا را امتحان کنید.

دارو درمانی برای میگرن

اگر باردار هستید یا قصد دارید به زودی باردار شوید، احتمالاً پزشکتان توصیه به قطع داروهایتان می کند، مگر اینکه واقعاً لازم باشند. او به همراه خودتان، تأثیرات دارو بر جنین را مورد بررسی قرار می دهد. در بعضی موارد، شاید پزشک مجبور شود براساس یک تحقیق ناتمام یا غیرقطعی و ناکافی، تصمیم به تجویز یک دارو بگیرد.

اکثر داروهای درمانی یا پیشگیری میگرن، در دوران بارداری باید قطع گردند. زیرا مصرف آن ها با نقص های مادرزادی نوزادان، در رابطه مستقیم است. بقیه داروها با عوارض ثانویه ی بارداری مانند:خونریزی، سقط، یا عدم رشد جنین و رحم به صورت طبیعی در ارتباط هستند.

درمان سریع میگرن های شدید

هدف از درمان سریع، متوقف ساختن سردرد، پس از بروز اولین علائم است.

مسکن ها؛ که به کاهش درد های حاد میگرنی کمک می کنند. این قرص ها عمومی بوده و فقط برای میگرن استفاده نمی شوند:

استامینوفن یکی از داروهای کم خطر در دوران بارداری است.

– داروهای NSAID که داروهای غیر محرک و فاقد استروئید هستند، مانند آسپرین، که اگر نزدیک به زمان بسته شدن نطفه، مصرف شود، خطر خونریزی و سقط را به همراه دارد و اگر در سه ماهه سوم بارداری، مصرف شود خطر افزایش فشار خون در جنین را به دنبال دارد و مصرف آن نزدیک به موعد زایمان باعث افزایش خونریزی در مادر، هنگام زایمان می شود.

– هنوز تحقیقات، درباره خطرات اکثر داروهای NSAID شامل ایبوپروفن و ناپروکسن، که بدون نسخه قابل خریداری هستند، در دوران بارداری ادامه دارد.

– از مصرف مسکن های حاوی نارکوتیک، که نوعی ماده مخدر محسوب می شود، باید خودداری کرد. مصرف این دارو در دوره های طولانی مدت، خطر اعتیاد را هم برای مادر و هم نوزاد به همراه دارد.

ارگوتامین ها؛ که فقط برای سردردهای میگرنی تجویز می شوند. اما پزشکان مصرف این قرص ها را نیز در دوران بارداری توصیه نمی کنند. مصرف آن ها در سه ماهه اول بارداری، خطر بروز نقص های مادرزادی را برای نوزاد به همراه دارند. این قرص ها حتی می توانند باعث تحریک انقباضات رحمی شدید و درنتیجه تولد زود هنگام نوزاد نارس شوند.

تریپتان ها؛ که فقط برای میگرن تجویز می شوند. اینگونه به نظر می رسد که این قرص ها باعث بروز نقص های مادرزادی نمی شوند. اما تحقیقات انجام شده پیرامون این قرص ها، تا به امروز فقط بر روی حیوانات بوده است. درنتیجه نمی توان به طور قطعی نظر داد. در سال ٢٠٠٨ روزنامه انجمن پزشکی آمریکا، درباره مصرف همزمان این قرص ها و دو نوع از متداول ترین قرص های ضد افسردگی، هشدار داد:

– SSRI ها که مانع از جذب دوباره سروتونین در مغز می شوند

– SNRI ها که مانع از جذب نوراپی نفرین در مغز می شوند

استفاده همزمان این داروها، شرایط خطرناکی را برای فرد به وجود می آورد که به “سندروم سروتونین” شهرت دارد.

داروهای دیگر؛ که به منظور برطرف کردن اثرات جانبی میگرن در دوران بارداری تجویز می شوند. به عنوان مثال قرص های ضدتهوع برای برطرف شدن حالت تهوع ناشی از میگرن تجویز می شود. اما مصرف اکثر داروهایی که معمولاً برای میگرن استفاده می شوند، در دوران بارداری، به اندازه کافی بررسی نشده است و خطرناک بودن یا نبودن آن ها برای جنین کاملاً مشخص نیست.

درمان پیشگیرانه میگرن

اگر سردردهای شدید و حملات عصبی عودشونده دارید، داروهای پیشگیری می توانند از بروز سردرد جلوگیری کنند یا حداقل درد آن را کاهش دهند. خیلی از این داروها، پیش از این برای مشکلات دیگری در دوران بارداری مانند فشار خون بالا تجویز شده اند.

با یک متخصص اعصاب مجرب در زمینه درمان میگرن در زنان باردار صحبت کنید. او برای شما کمترین مقدار مورد نیاز دارو را تجویز می کند تا به کنترل سردرد هایتان کمک کند. داروهای بی خطری که برای میگرن تجویز می شوند، معمولاً شامل پروپرانولول یا لابتالول و وراپامیل هستند، که به ترتیب باعث عدم ترشح فاکتور بتا آدرنالین و عدم جذب کلسیم در خون می شوند.

در زمان بارداری، قبل از هرگونه مصرف خودسرانه دارو یا گیاهان دارویی، با پزشکتان صحبت کنید.

اگر نمی توانید دارو مصرف کنید و یا دوست دارید که مصرف نکنید، وسیله ای وجود دارد که شاید جالب توجه باشد. سفالی اولین دستگاه تأیید شده FDA است که برای پیشگیری از میگرن در سنین بالای ١٨ سال کاربردی است. این دستگاه یک هدبند قابل حمل است که بر روی پیشانی قرار گرفته و ضربه های الکتریکی به پوست وارد می کند. با این کار عصب های مربوط به میگرن تحریک می شوند. از این دستگاه روزانه به مدت بیست دقیقه استفاده می شود و زمانی که روشن می شود با احساس سوزش یا حالت ماساژ همراه است.

 

سردردهای دوران بارداری

www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=254095
۱۷ مرداد ۱۳۹۲ ه‍.ش. - سردرد بارداری ممکن است در تمام سر، قسمت پیشانی یا پشت سر مادر بروز کند و با علایم فشاری، ضربانی یا در موارد شدید همراه تهوع و استفراغ باشد... ... سردرد میگرنی ممکن است به دلیل استرس، شرایط محیطی گرم یا پرنور، خستگی، ... کنند تا علت میگرن آنها مشخص و از آن دوری شود، زیرا در دوران بارداری امکان افزایش ...

علل و درمان سردرد در دوران بارداری - نی‌ نی‌ بان

niniban.com/fa/news/56359/علل-و-درمان-سردرد-در-دوران-بارداری
۱۹ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. - سردردها از متداول ترین علل شکایت در دوران بارداری هستند. ... دفعات سردردها ممکن است در سه ماهه اول بارداری بیشتر باشد که به علت ترشح زیاد هورمون ها ...

بـارداریـد و سـردرد داریـد؟ - بیتوته

www.beytoote.com/wedlock/bardari/pregnant1-have-headache.html
نارحتی های شایع در دوره بارداری بـارداری سردرد دربارداری,سردردهای مکرر میگرنی,دوران بارداری,خانم های باردار. ... به نظر می رسد افزایش سردردها در 3ماهه اول بارداری به علت تغییرات هورمونی و افزایش حجم خون در بدن باشد و ... عدم مصرف کافئین، استرس و سایر علل ایجاد می‌شود بنابراین با رعایت نکته هایی مانند توجه به حالت و وضعیت مناسب ...

درمان سردردهای دوران حاملگی - مرکز نوروفیدبک آلومینا

www.irmind.com › مقالات و مطالب › سردرد (میگرن)
برخی داروهای مناسب برای درمان سردرد زنان باردار عبارت اند از: ... برای مثال یک پاسخ استرسی دمای پوست را به دلیل تنگ کردن رگهای خونی کاهش می دهد در حالی که یک ...

سر درد دوران بارداری,علل و راه حلها-پرشین پرشیا

www.persianpersia.com/health/hdetails.php?articleid=13220...69...
۲۸ مهر ۱۳۹۱ ه‍.ش. - سر درد دوران بارداری,علل و راه حلها, ... سرگیجه,علل و درمان/هشدار اگر سرگیجه دارید! ○ علت چاق نشدن بعضی افراد ... از گوشه و کنار ایران و جهان,علت مرگ کیارستمی ... شایع ترین بیماری سیستم عصبی در دوران بارداری سردرد است.

دلایل میگرن در بارداری و درمان آن - نمناک

namnak.com/میگرن-در-بارداری.p39557
رتبه: ۵ - ‏ نقد
میگرن در بارداری و دلایل بروز میگرن و عوامل محرک میگرن و آزمایش های میگرن و ... به همین علت است که الگوهای سردرد میگرنی در دوران بارداری، قاعدگی و یائستگی ...

درمان سردرد دوران بارداری | مجله پزشکی دکتر سلام

www.hidoctor.ir/tag/درمان-سردرد-دوران-بارداری/
همه حالتهای سردرد در خانم های حامله ... سردردهای بارداری با عوامل زیادی ایجاد می شوند که به هر یک اشاره ای داریم و راههای درمانی هرکدام ... دلیل نگذاشتن چمدان در اتاق هتل چیست؟

چرا خانمهای باردار دچار سردرد می شوند - مجله پزشکی دکتر سلام

www.hidoctor.ir/5190_چرا-خانمهای-باردار-دچار-سردرد-می-شوند.html/
۱۹ مرداد ۱۳۹۲ ه‍.ش. - چرا خانمهای باردار دچار سردرد می شوند,:هر خانم حامله ای دچار سردرد های دوران حاملگی می ... در اینجا علل و انواع سردردهای بارداری را برایتان می گوییم. ۱- سردردهای خوش‌خیم. به‌نظر می‌رسد به علت تغییرات هورمونی و تغییرات جریان خون در مغز، به خصوص در ... سردرد میگرنی ممکن است به دلیل استرس، شرایط محیطی گرم یا پرنور، ...

سردردهای بارداری | کودک آنلاین

www.koodakonline.com/.../5eb71912126344db879663c30fb51693
سردردهای بارداری :به دلیل تغییر در هورمون‌های بارداری یکی از عوارضی که در دوران ... سردردهای دوران بارداری می‌تواند بر اثر علل عصبی یا فشارخون دوران باردار ایجاد شود ... سردردهای بارداری که علت آن پره اکلامپسی یا همان مسمومیت بارداری است ممکن است از ...

متخصص مغز و اعصاب در گفت‌وگو با فارس: علل سردرد دوران ...

www.farsnews.com/newstext.php?nn=13931224000603
۲۴ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - حمیدرضا ترابی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، در پاسخ به سوال یکی از شهروندان درباره علل سردرد دوران بارداری، اظهار ...

درمان سردرد در بارداری - سیمرغ

seemorgh.com › سلامت › سلامت خانواده › سلامت زنان
۴ دی ۱۳۸۷ ه‍.ش. - این اقدامات ممکن است به درمان سردرد حین بارداری کمک کند: ... به شما خانم باردار توصیه می نماید از آنجایی که یکی از علل ایجاد سردرد ممکن است .... رژیم های فاقد گلوتن به این دلایل رد می شوند ... در این مطلب به شرح کامل علت درد در اولین رابطه زناشویی می پردازیم. ... هرگز دوران قاعدگی خود را با دارو به تاخیر نیندازید, زیرا.

6 علت سردردهاي بارداري - ایران سلامت

forum.iransalamat.com/سردرد-861/6-علت-سردردهاي-بارداري-37803/
۲۹ اسفند ۱۳۸۹ ه‍.ش. - سردرد ميگرن ممکن است به دليل استرس، شرايط محيطي گرم يا پرنور، ... يکي از مهم‌ترين تومورهايي که در دوران بارداري علايم خود را نشان مي‌دهند تومورهاي ...

روشهاي درمان سردرد بدون دارو - پارسی طب

fa.parsiteb.com › بیماریها
رتبه: ۳٫۸ - ‏۶۱ رأی
اگر جزء افرادى هستید كه اغلب گرفتار سردرد هستند، بهتر است لیستى از تمام غذاهایى كه ... درمان بازتابى نوعى روش درمانى همراه با ماساژ است كه در آن به نقاط خاصى در دست ها یا پاها .... مشکلی نیست احتمالا میگرن دارید که به علت استرس واضطراب است لطفا به ... با سلام من سه ماه ونیم باردار هستم و هر روز سردرد دارم نمیدونم چی کار کنم شاغلم ...

درمان سردرد های میگرنی دوران بارداری - درمان - سلامت نیوز

www.salamatnews.com › درمان
۲۰ تیر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - بیش از ۲۵ درصد زنان باردار اولین تجربه سردردهای میگرنی را در همین دوران ... طور قطع علل و دلایل بروز این سردردها در دوران بارداری به تثبیت نرسیده.

برای درمان درد کشنده میگرن از داروهای گیاهی استفاده کنید - ...

www.salamatnews.com › مراقبت › دارو
۱۵ اسفند ۱۳۹۲ ه‍.ش. - دلیل مصرف گل مینا به‌عنوان درمان خانگی برای رفع سردردهای میگرنی، ترکیب‌های این گیاه است که پایانه‌های عصبی را ... احتیاط کنید: زنان باردار نباید دمنوش گل مینا استفاده کنند. ... البته هندی‌ها برای این درمان گیاهی روش خاصی دارند.

علت سردردهای دوران بارداری چیست؟

www.entekhab.ir/fa/news/278514/علت-سردردهای-دوران-بارداری-چیست
سعادت خاطرنشان کرد: در بیشتر زنانی که از میگرن رنج می‌برند، در دوران حاملگی این سردردها به ... از خانم‌های میگرنی در دوران بارداری ، با دو یا سه بار میگرن شدید مواجه می‌شوند و دلیل کاهش سردرهای ... را نمی‌توان مصرف کرد، لذا همیشه توصیه می‌شود شیوه‌های طبیعی را برای درمان سردرد بارداری انتخاب ... بهترین راه آب کردن چربی های شکم و پهلو ...

روش های بهبود سردرد در دوران بارداری • دونفره - مد و لباس، ...

2nafare.com › سلامت › بارداری
سردرد از شایع ترین مشکلات خانوم ها در دوران بارداری هست که معمولا به دلیل برخی ... به غیر از تغییرات هورمونی سردرد در دوران بارداری میتونه علت های دیگه ای هم داشته ...

سردرد در بارداری - صفحه 1 - نی نی سایت

www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=520555
۱۱ مرداد ۱۳۹۲ ه‍.ش. - 20پست - ‏10 نویسنده
من الان هفته 7ام بارداری ام و تقریباً میشه گفت که خیلی سردرد میگیرم. ... تارا جان منم اینطوری بودم و الانم بعضی وقتا سردرد میگیرم. .... یکی از علت های سردرد می تونه کار نکردن شکم باشه که وحشتناکه اگه شکمت ... امیدوارم همه مون این دوران رو به خوبی پشت سر بزاریم ... راه اندازی اولین تکنولوژی دارای تأییدیه FDA در .

سردردهای ناشی از بارداری - آکاایران

www.akairan.com/koodak/moraghebat1/201292422145.html
۲۳ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. - سردرد ناشی از بارداری,سردرد در دوران بارداری,سردردهای شدید و حالت تهوع,سردرد و حالت تهوع,حالت ... به نظر می رسد افزایش سردردها در 3ماهه اول بارداری به علت تغییرات هورمونی و ... قندخون، کم آبی بدن عدم مصرف کافئین، استرس و سایر علل ایجاد می شود بنابراین با .... به این دلایل کودک خود را از موبایل و تبلت دور نگه دارید ...

داروهایی که می توانید در دوران بارداری مصرف کنید - آفتاب

www.aftabir.com › مقالات › بهداشت و درمان › توصیه های پزشکی
۱۲ دی ۱۳۹۳ ه‍.ش. - زنان باردار به دلیل تغییرات هورمونی دچار سردرد می شوند. ... حالا اگر فرد در دوران بارداری هم باشد به علت دردسر‌های بارداری، ناراحتی‌ها دوچندان می‌شوند. از طرفی مادر ... در حالت عادی داروی رایج برای درمان آلرژی، داروهای حاوی کورتون هستند.

علت های سردرد در بارداری - باشگاه خبرنگاران جوان

www.yjc.ir › علمی پزشکی › بهداشت و درمان
اگر باردار هستید و زیاد دچار سردرد می شوید با مطالبی در این خصوص آشنا شوید. ... سردرد میگرن ممکن است به دلیل استرس، شرایط محیطی گرم یا پرنور، خستگی، بی ... کند تا در دوران بارداری دچار این سردردهای شدید نشود تا بخواهد از مسکن استفاده کند. ... باردار است و مهم ترین علل مرگ ومیر مادران است بنابراین سردرد در سه ماهه سوم باید جدی ...

داروهایی که می توانید در دوران بارداری مصرف کنید - باشگاه ...

www.yjc.ir › علمی پزشکی › کلينيک
۱۲ دی ۱۳۹۳ ه‍.ش. - زنان باردار به دلیل تغییرات هورمونی دچار سردرد می‌شوند؛ به‌ویژه اگر در سه ... حالا اگر فرد در دوران بارداری هم باشد به علت دردسر‌های بارداری، ناراحتی‌ها دوچندان می‌شوند. ... در حالت عادی داروی رایج برای درمان آلرژی، داروهای حاوی کورتون هستند.

سردرد دوران بارداری / علت و راه درمان - اس ام اس

www.samatak.com/health/.../سردرد-دوران-بارداری-علت-راه-درمان.html
سردرد دوران بارداری علت و راه درمان سردرد دوران بارداری به دلایل مختلفی بروز می کند درمان سردرد دوران بارداری کار چندان مشکلی نیست و بهتر است.

میگرن - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/میگرن
این باور وجود دارد که دلایل بروز میگرن ترکیبی از عوامل محیطی و ژنتیکی است. ... سردردهای میگرنی معمولاً در دوره بارداری کاهش می‌یابند. ..... در دوران بارداری خانم‌ها به علت افزایش ترشح هورمون‌ها تعدا حملات میگرنی و دردهای آن به‌طرز چشم‌گیری کاسته می‌شود، ...

مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی مهدیه - تهوع و استفراغ دوران ...

sbmu.ac.ir/?fkeyid=&siteid=109&pageid=29266
عبارتی است که برای موارد تهوع و استفراغ شدید دوران بارداری اطلاق می شود این بیماران معمولا ... علت تهوع و استفراغ دوران بارداری. دلیل تهوع و استفراغ بارداری مشخص نیست. دلایل زیادی ارائه شده است ولی هیچکدام از آنها بطور کامل ثابت نشده اند. ... 10 بارداری شروع شده باشد یا همراه با علائم دیگر باشد؛ مثل درد شکم ، تب، سردرد، تیروئید ...

زنجبیل و درمان سر درد های شدید - علم روز

science1.persianblog.ir/tag/زنجبیل_و_درمان_سر_درد_های_شدید
زنجبیل در عطاری های قرون وسطی جایگاه خاصی داشت و از آن برای درمان تهوع و نفخ استفاده می شد. ... هورمون کورتیزول را از این غدد زیاد می کند و بیشتر خواص زنجبیل به همین دلیل می باشد. ... مصرف آن در دوران بارداری و شیردهی باید در حد متعادل باشد. ... این ماده در بیماران سرطانی راه درازی درپیش است ، اما اولین گام در این زمینه محسوب می‌شود.

سردرد بارداری، خطرناک یا بی‌خطر؟ - جام جم آنلاین

jamejamonline.ir/sara/.../سردرد-بارداری،-خطرناک-یا-بی‌خطر؟
۲۳ مرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - جالب است بدانید سردرد یکی از شایع‌ترین شکایت‌های دوران بارداری است. از یک سردرد خفیف که با استراحت بهبود می‌یابد، گرفته تا یک سردرد شدید توام با علائم دیگر که ممکن ... به همین دلیل یکی از آموزش‌هایی که همیشه به مادران باردار داده می‌شود این ... تاثیر متفاوت این قرص‌ها به علت تفاوت فیزیولوژیک در خانم‌ها ست.

درمان سردرد میگرنی دوران بارداری | نکته مهم در این میان، - قطره

www.ghatreh.com/news/nn14828322/درمان-سردرد-میگرنی-دوران-بارداری
۲۲ تیر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - این سردردها معمولاً در میانگین سنی مادران باردار شیوع بیشتری دارد و هورمون های ... به طور قطع علل و دلایل بروز این سردردها در دوران بارداری به تثبیت نرسیده. ... عروق شبکیه را جدی بگیرید/ شایع ترین علت افت دید در بیماران دیابتی ...

Lahzehnama.ir | کدام سردردها خطرناک اند ؟ - لحظه نما

lahzehnama.ir/fa/news/17015/کدام-سردردها-خطرناک-اند-
۲۱ دی ۱۳۹۳ ه‍.ش. - فشارتان بالا رفته یا هوای زمستان این سردرد را به جان تان انداخته است ؟ ... مجله خبری لحظه نما:یکی از شایع ترین دلایل سردرد ، حملات میگرن است. .... قاعدگی رخ می دهد زیرا در این دوران مسیر خون و خروج مواد به سمت پایین بدن می رود و خون ... کشف علت ناباروری های نامشخص در خانم ها ... این نکات را در دوران بارداری جدی نگیرید.

سردرد در دوران بارداری - دانشنامه فرزند

farzand.net › بارداری › علایم و مشکلات › درد و ناراحتی
برخی از خانم ها متوجه می شوند مصرف کمی کافئین نیز می تواند علایم سردرد را کاهش دهد. .... علایم بارداری طبیعی شباهت فراوانی دارند و به همین دلیل ممکن است تشخیص بر ... دچار قرمزی و گاهی خارش شوید که معمولا به علت افزایش سطح استروژن اتفاق می .

دلایل میگرن در بارداری و درمان آن

digikalagh.ir/دلایل-میگرن-در-بارداری-و-درمان-آن/
میگرن در بارداری و دلایل بروز میگرن و عوامل محرک میگرن و آزمایش های میگرن و ... به همین علت است که الگوهای سردرد میگرنی در دوران بارداری، قاعدگی و یائستگی ...

رابطه بارداری , سردرد و کمر درد – جديدترين اخبار ايران و جهان ...

www.momtaznews.com/رابطه-بارداری-سردرد-و-کمر-درد/
شایع ترین دردها در دوران بارداری کمردرد و میگرن هستند که به درخواست خوانندگان ... کمردرد در ۵۰ درصد خانم های باردار وجود دارد که می تواند به علت افزایش گودی کمر، ... ابتلا به میگرن برای اولین بار در بارداری نادر است و باید علل جدی بررسی شوند (عللی ...

سردرد‌های یک‌طرفه و ضربان‌دار

shafaonline.ir/fa/news/43454/سردرد‌های-یک‌طرفه-و-ضربان‌دار
۱۸ آذر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - عمده‌ترین علامت میگرن شایع، معمولا سردرد یک‌طرفه است که در ناحیه گیجگاهی ... زمانی تجویز می‌شود که ممکن است دلیل دیگری برای سردرد وجود داشته باشد چرا که ... زنان باردار، افراد سالخورده و بیماران قلبی باید از مصرف این داروها بپرهیزند. ... می‌افتد، معمولا پروپرانول و آمی‌تریپتیلین داروهای خط اول این نوع درمان هستند.

علت و درمان ویار و تهوع در بارداری : پزشکان ایران

www.pezeshkan.org/?p=31730
۲۱ خرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. - راه درمان میار در زنان حامله باردار چه بخوریم تا ویار نداشته باشیم؟ آیا عوارض خطر ... علت تهوع در دوران حاملگی دقیقاً مشخص نیست ولی احتمالاً ناشی از تغییرات فیزیکی زیادی است که در بدن زن حامله رخ می دهد. ... سابقه سردردهای میگرنی.

چرا در دوران قاعدگی دچار میگرن می‌شوید؟ - برترین ها

www.bartarinha.ir/fa/news/.../چرا-در-دوران-قاعدگی-دچار-میگرن-می‌شوید
۱۹ تیر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - در دوران بارداری فقط حدود 19 درصد از خانم‌ها از سردرد میگرنی رنج می‌برند. ... درمان سردرد در سه ماهه اول به دلیل حساسیت بسیار زیاد جنین به دارو باید با دقت فراوان ... برای برطرف كردن این علائم می‌توان از هورمون‌های جایگزین استفاده كرد.

ارتباط بین میگرن با تغییر هورمون های بدن چیست؟ | کوکا

www.coca.ir/relationship-migraine-hormone/
سردرد در زنان، علل خصوص میگرن، به تغییرات سطح هورمون های زنانه استروژن و پروژسترون در ... راه های درمان میگرن در دوران بارداری چه چیزهایی هستند؟ ... 4 دلیل که ثابت می کند ایمیل مارکتینگ هنوز هم در صدر جدول بازاریابی 2017 قرار دارد · دونالد ... فواید روغن کنجد برای پوست · علت درد پایین شکم در خانم ها چیست و چگونه درمان می شود؟

علل سرگیجه در دوران بارداری و درمان آن - نیک صالحی

www.niksalehi.com/hamechiz/archives/205256.php
۱۹ مهر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - سرگيجه هم مانند سردرد گاهي به دليل کمبود استراحت در روز است. مي تواند به دليل گرسنگي هم باشد. علل ديگر سرگيجه مي تواند : کاهش فشار خون, کاهش ...

راههای پیشگیری و درمان سردردهای بارداری | درمان میگرن حاملگی ...

baelm.ir › ... › بارداري و زايمان طبیعی ، مراقبت هاي قبل و بعد از بارداري
البته این سردردها در سه ماهه سوم برمی گردند که دلایل آن عبارتند از: – تحمل وزن ... تنها عده کمی از خانم های میگرنی در دوران بارداری شان، با دو یا سه بار میگرن شدید مواجه می شوند. ... درمان “تنگی نفس در بارداری” | علت تنگی نفس در سه ماهه اول و سوم بارداری.

آیا سردرد دوران بارداری خطرناک است؟ | دمادم

damadam.ir › اخبار › سلامتی › علمی و پزشکی
جالب است بدانید سردرد یکی از شایع ترین شکایت های دوران بارداری است. ... بهبود می یابد، گرفته تا یک سردرد شدید توام با علائم دیگر که ممکن است نشانه ای از ... به همین دلیل یکی از آموزش هایی که همیشه به مادران باردار داده می شود این است که سردرد را ... به نظر می رسد به علت تغییرات هورمونی و تغییرات جریان خون در مغز، بخصوص در سه ...

عوارض و مشکلات دوران بارداری - مهمترین اخبار ایران و جهان

vista.ir/article/326739/عوارض-و-مشکلات-دوران-بارداری
علت این امر چندان مشخص نیست ولی ممکن است به دلیل تغییرات هورمونی این .... یکی دیگر از علایم مسمومیت بارداری، سردردهای ضربه‌ای (شبیه سردرد میگرنی) است.

سردردهای قاعدگی و میگرنی را با درمان های خانگی بهبود دهید. - ...

www.zanjefil.com/درمان‌های-خانگی-برای-سردردهای-قاعدگی/
۲۲ فروردین ۱۳۹۴ ه‍.ش. - بیشتر خانم‌ها در دوران قاعدگی دچار سردردهای شدیدی می‌شوند. سردردهای ضربان دار ... سردرد و میگرن معمولا به علت عدم جریان خون در سر است.استنشاق بوی ... دلایل پنهان اختلالات نعوظ که به آنها توجه نمی کنیم · مافین موز و گردو ... روشن کردن تیرگی ناحیه تناسلی زنان · لکه‌های صورت دردوران بارداری را چطور از بین ببریم؟

علت سردرد در دوران قاعدگی - پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده

www.tanzimekhanevadeh.com/medicine-and.../2486-سردرد-قاعدگی
جلوگیری از بارداری ... تسکین دهنده های بدون نسخه می تواند سردرد ناشی از دوران قاعدگی را تسکین دهد. ... حسین رضایی زاده متخصص طب سنتی درباره بروز سردرد و ارتباط آن با بیماری‌های گوارشی اظهار داشت: سردرد در بسیاری از مواقع به دلیل مشکلات معده ... از بیماری‌های عصبی را در او مشاهده شود که باید آن بیماری ابتدا برطرف شود تا علائم ...

علت سردردهای دوران بارداری چیست؟ - لادین

ladin.ir/other/علت-سردردهای-دوران-بارداری-چیست؟/
در اینجا علل و انواع سردردهای بارداری را برایتان می گوییم. ... به همین دلیل به بانوانی که در دوران بارداری میگرن دارند توصیه می‌کنم سایر عوامل تهدیدکننده مثل فشارخون ...

سردردهای میگرنی در بارداری - تا سلامتی taSalamati.com

tasalamati.com/e/vbQk/
می باشد و بعضا در این دوران سردردهای خفیف و به اصطلاحی سردردهای میگرنی به سراغ فرد ... خیلی از زنان در طی حاملگی، تشدید علائم میگرن و یا بروز اولین حمله میگرن را ... دلیل اینکه چرا حملات شدید میگرن به سکته مغزی و بیماری عروقی می انجامد، روشن نیست. ... ارگوتامین، در طی حاملگی نباید تجویز گردد، زیرا به علت قابلیت انقباض ...

عامل های سردرد دوران بارداری - سلامت

www.healthday.ir/1394/04/of-the-pain-during-pregnancy/
عامل های سردرد دوران بارداری,چرا خانمهای باردار دچار سردرد می شوند,تغییرات هورمونی ... در اینجا علل و انواع سردردهای بارداری را برایتان می گوییم. ۱- سردردهای خوش‌خیم. به‌نظر می‌رسد به علت تغییرات هورمونی و تغییرات جریان خون در مغز، به خصوص در سه‌ماهه اول ... سردرد میگرنی ممکن است به دلیل استرس، شرایط محیطی گرم یا پرنور، خستگی، ...

سردرد در بارداری | دکتر ندا مقتدری اصفهانی - متخصص زنان و ...

www.dr-moghtaderi.ir/index.php?ToDo=ShowArticles&AID=13354
خانمهایی که اولین سردرد میگرنی را در دوران بارداری تجربه میکنند، باید حتما بعد از ... سردرد میگرنی ممکن است به دلیل استرس، شرایط محیطی گرم یا پرنور، خستگی، ... به بارداری به پزشک متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنند تا علت میگرن آنها مشخص و از آن ... یکی از مهمترین تومورهایی که در دوران بارداری علایم خود را نشان میدهند، تومورهای ...

مرداد ۱۳۹۲ - آموزش پزشکی - blogfa.com

saeidim2.blogfa.com/1392/05
ل علایم کلینیکی :در انتهای روز سردرد ظاهر می شود و در صبح ها و نیز در خواب آلودگی .... تحقیق و بررسی هنوز به علت واقعی بروز سردرد پی نبرده‌اند، اما دلایل بسیاری برای ... در دوران بارداری، فرد در معرض سردردهایی مثل سردردهای میگرن و سردردهای ناشی از ...

علت بیشتر سردردها چیست؟ - افکارنیوز

www.afkarnews.ir/بخش-اجتماعی-5/162354-علت-بیشتر-سردردها-چیست
۱۱ دی ۱۳۹۲ ه‍.ش. - از جمله علایم این سردرد کاهش بینایی، بی حسی یک طرف بدن، احساس ترس از نور، ... با این حال این نوع سردردها در خانم ها ممکن است در دوران حاملگی یا ...

درمان دندان درد شدید در بارداری، کودکان و بزرگسالان - کلینیک ...

soroushclinic.ir/درمان-دندان-درد-شدید-در-کودکان-و-بزرگسا/
درمان درد شدید و ناگهانی دندان در بارداری،کودکان و بچه ها،بزرگسالان و رفع و ... یکی از دلایل اصلی سر درد های میگرنی مشکلات دندان مداوم است. .... در طول دوران حاملگی از گرفتن عکس با اشعه ایکس به منظور شناسایی علت دندان درد در بارداری خودداری کنید.

اولین داروی گیاهی برای درمان قطعی سینوزیت،بهبود میگرن ...

nikoosefat.com/اطلاعات-پزشکی-و.../درمان-میگرن-چیست-داروی-گیاهی/
سر درد میگرن بیشتر به گونه تپش‌دار (ضربان دار) بوده اغلب با تهوع و اختلالات بینایی همراه است. ... بین گروهی از بیماران میگرنی یافتند که می‌تواند علت اصلی دردهای میگرنی باشد. .... هورمون‌ها (مصرف قرص‌های جلوگیری از بارداری و یا در هنگام قاعدگی)
بازدید : 72 تاریخ : سه شنبه 25 آبان 1395 زمان : 23:17 نویسنده : admin نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات

آمار سایت
مطالب
کدهای اختصاصی