close
متخصص ارتودنسی
فیبروم رحمی و بارداری / فیبروم رحمی و حاملگی / فیبروم رحمی در دوران بارداری
loading...
سرویس سایت سایت رزبلاگ بزرگترین سرویس ارائه خدمات سایت نویسی حرفه ای در ایران

اخبار

فيبروم رحم چيست؟ فيبروم رحم يا تومورخوش خيم عضله ي صاف رحم، شايع ترين تومور لگني در نزد زنان است که تقريباً در پنجاه درصد زنان و معمولاً در سنين باروري بين 25 تا 40 سالگي ديده مي شود. انواع فيبروم ها را نام ببريد. فيبروم ها بر اساس محل آن ها در رحم تقسيم بندي مي شوند. شايع ترين محل وجود آن ها اينترامورال ( داخل عضله رحم)، ساب سروزال ( به صورت توده ي برجسته اي خارج رحم) و زير مخاطي ( داخل حفره رحم) هستند. نوع سوم يعني زير مخاطي که از همه ي موارد نادرتر است با بيشترين تظاهرات باليني از جمله منوراژي…

فیبروم رحمی و بارداری / فیبروم رحمی و حاملگی / فیبروم رحمی در دوران بارداری

فيبروم رحم چيست؟
فيبروم رحم يا تومورخوش خيم عضله ي صاف رحم، شايع ترين تومور لگني در نزد زنان است که تقريباً در پنجاه درصد زنان و معمولاً در سنين باروري بين 25 تا 40 سالگي ديده مي شود.
انواع فيبروم ها را نام ببريد.
فيبروم ها بر اساس محل آن ها در رحم تقسيم بندي مي شوند. شايع ترين محل وجود آن ها اينترامورال ( داخل عضله رحم)، ساب سروزال ( به صورت توده ي برجسته اي خارج رحم) و زير مخاطي ( داخل حفره رحم) هستند. نوع سوم يعني زير مخاطي که از همه ي موارد نادرتر است با بيشترين تظاهرات باليني از جمله منوراژي يا خونريزي شديد قاعدگي و نازايي همراه است.
شايع ترين علامت فيبروم هاي رحمي چيست؟
هرچند فيبروم هاي رحم در اندازه ي کوچک تر مي توانند بدون علامت باشند و فقط هنگام انجام سونوگرافي هاي به صورت اتفاقي تشخيص داده مي شوند، ولي حداقل در پنجاه درصد بيماران عوارضي مانند دردهاي لگني، افزايش خونريزي هاي قاعدگي، درد شديد زمان قاعدگي و تکرر ادرار ( به علت فشار روي مثانه) و نازايي ديده مي شود.

البته معمولاً فيبروم علت شايعي براي نازايي نيست و فقط در ده درصد موارد آن هم فيبروم هاي بزرگ زير مخاطي ممکن است باعث نازايي شوند که در اين صورت درمان آن ها قبل از حاملگي ضروري است. هم چنين در اکثر موارد، فيبروم ها باعث سقط جنين نمي شوند مگر آن که تعداد آن ها زياد يا بزرگ بوده و بيشتر فضاي داخل رحم را اشغال کرده باشند که در اين صورت ممکن است باعث سقط يا زايمان زودرس شوند.
درمان قطعي فيبروم هاي رحم چيست؟
در واقع بيشتر فيبروم هاي رحم در اندازه هاي کوچک بدون علامت هستند و در صورت کشف اتفاقي آنها در سونوگرافي با توجه به بي علامت بودن آنها، اقدام خاصي لازم نيست و بيمار فقط بايد هر سه تا شش ماه يکبارجهت کنترل سايز فيبروم ها يا ايجاد علايمي مثل درد شکم و مشکلات قاعدگي نيز بايد اقدام به درمان جراحي يا طبي کرد، البته در فيبروم هاي بزرگ علامت دار درمان قطعي، جراحي و برداشت فيبروم يا « ميو مکتومي» است که در آن احتمال عود فيبروم در محل هاي ديگر رحم مدتي پس از جراحي نيز وجود دارد.
آيا خانمي که فيبروم رحمي دارد، مي تواند حامله شود؟
بله، البته بستگي به تعداد و محل فيبروم هاي رحم دارد. در صورتي که تعداد فيبروم ها بسيار زياد و سايز رحم از حد نرمال خارج شده باشد يا اندازه ي فيبروم ها بسيار بزرگ ( بالاي شش الي هفت سانتي متر) باشد، بهتراست قبل از حاملگي در مشاوره ي پيش از بارداري در صورت تشخيص فيبروم، ابتدا درمان جراحي انجام شود و بعد با فاصله ي زماني مشخص پس از جراحي اقدام به بارداري شود.
فيبروم ها درحاملگي چه عوارضي ايجاد مي کنند؟
همان طور که قبلاً گفته شد، فيبروم علت شايعي براي نازايي نيست و فقط در ده درصد موارد ممکن است سبب نازايي شود، ولي اگر خانمي با وجود فيبرومي در رحم حامله شود، به علت تغييرات هورموني در اين دوران ممکن است (به خصوص در سه ماهه اول و دوم بارداري) فيبروم هايش بزرگ تر شوند.

گاه در اين دوران در داخل فيبروم ها، خونريزي ايجاد مي شود که همراه با درد شديد شکم به صورت حادو ناگهاني و تب بالا خواهد بود که در بسياري از موارد اين حالت با شکم حاد جراحي يا آپانديست يا کيست پاره شده ي تخمدان اشتباه شده و اگر دقت نشود ممکن است باعث انجام جراحي غيرضروري در دوران بارداري شود که عوارض فراواني از جمله زايمان زودرس به دنبال خواهد داشت.

در صورت بروز خونريزي در داخل فيبروم دربارداري، لازم است بيمار تا زمان کنترل خود به خودي علايم و قطع درد. در بيمارستان بستري و با مسکن و تب بر تحت نظر باشد. هر چند در اکثر موارد نياز به جراحي نيست. فيبروم هاي متعدد زير مخاطي که در داخل لايه ي داخلي رحم برجسته هستند، ممکن است سبب ايجاد سقط در سه ماهه ي اول يا دوم بارداري شوند، حتي گاهي علت سقط هاي مکرر جنين ( بيش از سه سقط در سابقه بيمار) همين فيبروم ها هستند که در اين صورت درمان جراحي و برداشت فيبروم ها قبل از اقدام به بارداري بعدي، جهت پيشگيري از سقط ضروري است.

گاهي نيز فيبروم هاي زير مخاطي ممکن است به علت کم کردن فضاي داخلي رحم باعث ايجاد زايمان زودرس در بارداري شوند. هم چنين فيبروم هاي بزرگ که در قسمت تحتاني و نزديکي دهانه ي رحم قرار دارند، ممکن است در ماه آخر بارداري و در هنگام زايمان طبيعي، باعث عدم پيشرفت زايمان شوند و به صورت مانع در راه خروجي جنين عمل کنند که در اين صورت انجام عمل سزارين ضروري است.
اگر در هنگام عمل سزارين، هم زمان فيبروم رحم نيز وجود داشته باشد، مي توان در همان زمان اقدام به برداشت فيبروم يا ميو مکتومي کرد؟
خير، به طور کلي بهتر است در هنگام عمل سزارين برداشت هم زمان فيبروم انجام نگيرد، زيرا درحاملگي بافت رحم و ضمائم بسيار پر خون است و در صورت هر نوع دستکاري جراحي احتمال خونريزي شديد از جاي فيبروم وجود دارد که در صورت عدم کنترل آن ممکن است جراح مجبور به برداشت کامل رحم براي حفظ جان بيمار شود.
آيا احتمال بدخيم شدن فيبروم ها وجود دارد؟
بله، ولي احتمال بدخيم شدن آن خيلي کم و تقريباً نزديک به صفراست. اين احتمال بدخيمي در مواردي که فيبروم هاي کوچک پس از يائسگي به صورت ناگهاني و بدون هيچ گونه تحرک هورموني شروع به رشد سريع و ناگهاني کنند، بيشتر است. در اين مورد لازم است سريعاً عمل جراحي برداشت رحم و ضمائم يا « هيسترکتومي » براي بيمار به علت شک به بدخيمي احتمالي انجام گيرد.
در اکثريت موارد پس از يائسگي به علت عدم ترشحات هورموني تخمدان، فيبروم هاي رحمي شروع به چروکيده و کوچک شدن مي کنند و گاه در داخل آنها رسوب کلسيم ايجاد مي شود که در اين موارد هيچ گونه اقدامي لازم نيست و فقط بايد کنترل ساليانه با سونوگرافي رحم انجام گيرد.
آيا درمان هاي غير جراحي نيز براي فيبروم وجود دارد؟
امروزه سعي مي شود که حتي الامکان از روش هاي طبي براي درمان استفاده شود تا ريسک جراحي به بيمارتحميل نشود.

داروهايي به صورت تزريقي و خوراکي در دسترس هستند که مي توانند قاعدگي هاي فرد را طبيعي کرده و ميزان خونريزي و درد بيمار را کاهش دهند تا زماني که فرد به سن يائسگي برسد و پس از آن به علت قطع ترشح هورمون هاي تخمداني فيبروم ها به تدريج کوچک تر و چروکيده تر مي شوند. البته تصميم گيري در مورد اين درمان ها به عهده جراح و متخصص زنان بر اساس معاينه و شرايط فيبروم است.
درمان های دارویی

حدود 25 سال پیش، دارویی ساخته شد که می توانست هورمون هایی که از غده هیپوفیز برای تحریک تخمدان ها ترشح می شود، مهار کند. در نتیجه تخمدان 2 هورمون مهمش یعنی استروژن و پروژسترون را نمی ساخت. یعنی، ایجاد یک حالت یائسگی دارویی. تصور بر این بود که استروژن است که باعث رشد فیبروم می شود و اگر ساخت استروژن مهار شود، فیبروم کوچک خواهد شد و همین طور هم بود. از 20 سال پیش، این دارو به صورت آمپول های تزریقی در ایران وجود داشت و به وفور در فیبروم ها به صورت تزریق ماهانه استفاده می شد و می شود.
اوایل تصور بر این بود که این دارو چیزی شبیه معجزه است، اما به تدریج مشخص شد این طور هم نیست. اولا نمی توان برای مدت طولانی یک خانم را به حالت یائسگی برد زیرا علائم یائسگی مثل گرگرفتی، پوکی استخوان و عوارض دیگر ظاهر خواهد شد که ممکن است آزاردهنده باشد. پس باید برای کوتاه مدت از این دارو استفاده کرد.

دیگر اینکه بعد از پایان دوره درمان، مثلا 4 تا 6 ماه، فیبروم سریع به اندازه قبلی خود بر می گردد حتی گاهی اوقات بزرگ تر از اولش می شود و بالاخره اینکه وقتی عمل جراحی همان فیبروم ضروری می شود، نه تنها عمل ساده تر نمی شود، بلکه سخت تر هم می شود. در کشور ما این دارو همچنان بسیار زیاد برای فیبروم ها استفاده می شود. تا اینکه در سال 2009 یعنی حدود 7 سال پیش، داروی Esmya در اروپا به عنوان درمان فیبروم مورد تایید قرار گرفت و در سال 2010 هم سازمان غذا و داروی آمریکا این دارو را مورد تایید قرار داد؛ دارویی که اگرچه فعلا در ایران نیست اما احتمالا به زودی وارد بازار دارویی ما نیز می شود. این دارو یک قرص است که بیمار باید روزانه  مصرف کند.

مطالعاتی که در مورد این دارو انجام شده به این صورت بوده که به مدت 3 ماه دارو تجویز شده، بعد برای مدتی قطع شده و مجددا 3 ماه دیگر و تا 4 دوره متناوب استفاده شده است. نتایج به طور واضح از داروی تزریقی ای که ما در اینجا داریم، بهتر بوده است. البته هنوز صحبت اینکه این دارو به کلی فیبروم را از بین ببرد، نیست و هم چنین برای فیبروم های خیلی بزرگ مثلا اندازه بالای یک رحم 4 ماهه، مصرف نشده است. اما در مجموع امکان بسیار باارزشی برای درمان علائم فیبروم و بالا بودن کیفیت زندگی گروه زیادی از خانم هاست.

 

فیبروم رحم در بارداری | پرتال پارسه گرد

www.parsegard.com/childchildcare/فیبروم-رحم-در-بارداری.html
فیبروم رحمی چیست، در بارداری چه مشکلاتی را ایجاد می کند و چگونه درمان می شود؟ ... آیا فیبروم رحمی می‌تواند موجب بروز عوارضی در طی دوران بارداری شود؟ .... این طوری بشه چون در بارداری اولم به راحتی حامله شدم دو سال پیش چون شکمم بزرگ بود برای ماساژ ...

بارداری با فیبروم رحمی بزرگ - صفحه 1 - نی نی سایت

www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=400723
۱۹ اسفند ۱۳۹۱ ه‍.ش. - 20پست - ‏3 نویسنده
بارداری با فیبروم رحمی بزرگ. ... 6 روش ساده برای خلاص شدن از درد سیاتیک دوران بارداری ... سلام بچه ها جون من یک فیبروم 10*7*6 سانتی در رحمم دارم و الان هفته 18 هستم کسی تجربه داره کمکم کنه ... معمولا توی بارداری کوچیک میشن .

علائم،نشانه ها و درمان فیبروم رحم در بارداری - مجله پزشکی ...

www.hidoctor.ir/27325_علائم،نشانه-ها-و-درمان-فیبروم-رحم-در-با.html/
۱۳ خرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. - Uterine fibroids یا فیبروم رحمی ،توده های در رحم هستند که اغلب باعث ناباروری در زنان میشوند ولی فیبرم رحم در دوران بارداری احتمال سقط را در 3ماهه اول ...

تومور خوش خيم رحم - JameJamOnline.ir

www1.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100876734980
۱۲ خرداد ۱۳۸۹ ه‍.ش. - جام جم آنلاين: یکی از شایع‌ترین مشکلات زنان فیبروم رحمی است که ممکن است ... دوران بارداری و یا مصرف قرص‌های ضد بارداری و خلاصه هر مساله‌ای که باعث ... برای پیشگیری از بروز فیبروم یافت نشده است ولی برخی موارد چون حاملگی به ...

فیبروم های رحم، بارداری را خطرناک می کنند؟ - سیمرغ

seemorgh.com › سلامت › سلامت خانواده › سلامت زنان
۱۵ بهمن ۱۳۹۰ ه‍.ش. - آمبولیزایسون فیبروم های رحمی روشی است که بیشتر از بقیه مورد استفاده قرار می‌گیرد و اجازه می‌دهد که ... بنابراین در اغلب موارد، توانایی بارداری مورد تهدید قرار می‌گیرد. .... هرگز دوران قاعدگی خود را با دارو به تاخیر نیندازید, زیرا.

مطمئنید دردتان از فیبروم نیست؟ - برترین ها

www.bartarinha.ir/fa/news/182245/مطمئنید-دردتان-از-فیبروم-نیست
۹ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - با آنکه برخی از انواع فیبروم رحم مشکلات متعددی مانند نازایی و سقط جنین را به .... فیبروم ها در بسیاری موارد طی دوران بارداری و با افزایش تغییرات هورمونی ... فیبروم های رحمی در زنان چاق و زنانی که هرگز حامله نشده اند یا اولین حاملگی ...

14 نکته درباره فیبروم رحمی

www.tebyan.net › ... › سلامت › انواع بیماری ها و درمان آنها › بیماری‌های زنان
۲۰ خرداد ۱۳۹۲ ه‍.ش. - فیبروم یا فیبروئیدهای رحمی به توده های غیر سرطانی و خوش خیم که در ناحیه ... که همه افرادی که دارای فیبروم های رحمی هستند، نمی توانند حامله شوند. ... 4- اگر فردی هستید که به فیبروم های رحمی مبتلا هستید و می خواهید برای باردار شدن ...
آیا فیبروم رحمی می تواند موجب بروز عوارضی در طی دوران بارداری شود؟ .... برای زنان باردار نمی باشد، مطالعات اخیر نشان داده است که مصرف آن در دوران حاملگی می‌تواند مواد ...

دوران بارداری | فیبروم های رحمی و درمان های آن - مطالب برگزیده - ...

boro.niazerooz.com › بهداشت و سلامت › پزشکی و سلامت
بهداشت و سلامت » پزشکی و سلامت - دوران بارداری: : : شنبه ، 2 دی ، 1391 ... آیا خانمی که فیبروم رحمی دارد، می تواند حامله شود؟ بله، البته بستگی به تعداد و محل فیبروم ...

وجود فيبروئيد (فيبرون) در حين حاملگي - ایران سلامت

forum.iransalamat.com/فیبروم...رحم.../وجود-فيبروئيد-فيبرون-در-حي...
۲۴ مهر ۱۳۸۵ ه‍.ش. - اینکه با اون فیبروم چه برخوردی باید داشت بستگی به وضع میوم شما و ... بارداری در یک رحم حاوی میوم اتفاقی شایع است, چون خود میوم ها نیز بسیار شایع هستند. ... و یا در دوران بارداری بزرگتر گردند، می‌توانند موجب مشکلاتی گردند.

فيبروم هاي رحمي و در مان هاي آن - راسخون

rasekhoon.net › ... › بيماريها و روش درمان › بیماریهای زنان
فيبروم رحم يا تومورخوش خيم عضله ي صاف رحم، شايع ترين تومور لگني در نزد زنان ... بهتراست قبل از حاملگي در مشاوره ي پيش از بارداري در صورت تشخيص فيبروم، ... هورموني در اين دوران ممکن است (به خصوص در سه ماهه اول و دوم بارداري) فيبروم هايش ...

فیبروم رحم، ‌از ناباروری تا سرطان - عصر ایران

www.asriran.com › صفحه نخست › سلامت
فیبروم رحم آرزوی مادر شدن را به دل صاحبانش می‌گذارد یا اینكه رحم آنها را سرطانی می‌كند؟ ... اما چون رحم در دوران بارداری پرخون است، فیبروم هم پر خون است، گاهی برداشتن ...

شانس باردار شدن با داشتن فیبروم - ویکی جوان

www.wikijavan.com/21553-شانس-حامله-شدن-با-داشتن-فیبروم.html
۳ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - آیا با داشتن فیبروم می توان حامله شد و شانس زنده ماندن جنین فیبروم کابوس ... فیبروم رحم (به انگلیسی: Uterine fibroids) رشد بیش از اندازهٔ بافت رحم در ... خانمی با وجود فیبرومی در رحم حامله شود، به علت تغییرات هورمونی در این دوران ...

Lahzehnama.ir | آیا ممکن است خانمی فیبروم رحمی داشته باشد ...

lahzehnama.ir/fa/news/.../آیا-ممکن-است-خانمی-فیبروم-رحمی-داشته-باشد-
فیبروم رحم آرزوی مادر شدن را به دل صاحبانش می گذارد یا این که رحم آن ها را سرطانی می ... اما چون رحم در دوران بارداری پر خون است ، فیبروم هم پر خون است ، گاهی برداشتن ...

بررسی فیبروم ها، یکی از علل مهم نازایی - بیتوته

www.beytoote.com/wedlock/bardari/fibroids1-review.html
علل نازایی مردان فیبروم رحم چیست فیبروم رحمی چیست,راههای درمان نازایی,علت نازایی ... درد سیاتیک در دوران بارداری بسیار شایع است و بیشتر خانم‌های باردار حداقل ...

فیبروم یا میوم رحم دقیقا چیه ؟ (+ عکس) - ماماسایت|مشاوره ...

mamasite.ir › مقالات › بیماریها و عفونت های زنان
۱۷ مرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. - فیبروم رحم و نازایی ، لیومیوم رحم ، خطر فیبروم در بارداری ،میوم رحم چیست ؟ توده رحم . ... در دوران حاملگی اندازه اکثر میوم ها افزایش نمیابد. * اثر میوم ...
خیلی نگرانم برای بارداری من خونریزی هام خیلی کم فقط در زمان نزدیکی کمی درد ... برچسب ها: فیبروم، رحم، میوم رحمی، توده رحم، نازایی، بزرگی ر حم، هایپواکو، .... فیبروم های داخل عضله رحم ریسک ایجاد سقط-زایمان زودرس و دردهای حاملگی را افزایش میدهد.

فیبروم رحمی چیست؟ عوامل، علائم و درمان - ایران درمان

www.irandarman.com/زنان-و.../فیبروم-چیست؟-عوامل،-علائم-و-درمان.ht...
حاملگی خارج از رحم، علائم، علل و نشانه ها · فیبروم رحمی چیست؟ ... در دوران بارداری فیبروم ها به سرعت رشد می کنند؛ یعنی دقیقاً در زمانی که سطح استروژن و پروژسترون ...
بیماریهای زنان و زایمان - فیبروم رحم - مطالب مربوط به بیماری زنان و زایمان. ... دوران بارداری و یا مصرف قرص‌های ضد بارداری و خلاصه هر مساله‌ای كه باعث افزایش سطح ... باشد، بهتراست قبل از حاملگي در مشاوره ي پيش از بارداري در صورت تشخيص فيبروم، ...
می ترسم برای بارداری اقدام کنم و بعد جنین به دلیل بزرگ شدن فیبرومها با خطر مواجه بشه. ... از دست دادن حاملگی یا عوارضی از قبیل لیبر پره ترم، محدودیت رشد داخل رحمی و ... در دوران بارداری اندازه بیش از پنجاه درصد تومورها بدون تغییر می مانند و پنجاه ...

فیبروم رحم - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/فیبروم_رحم
فیبروم رحم (به انگلیسی: Uterine fibroids ) رشد بیش از اندازهٔ بافت رحم در زنان در سن بچه داری است یا ... با وجود فیبرومی در رحم حامله شود، به علت تغییرات هورمونی در این دوران ممکن است (به خصوص در سه ماهه اول و دوم بارداری) فیبروم‌هایش بزرگ تر شوند.
۲۲ خرداد ۱۳۹۲ ه‍.ش. - فیبروم رحم یا تومورخوش خیم عضله ی صاف رحم، شایع ترین تومور لگنی در نزد ... قبل از حاملگی در مشاوره ی پیش از بارداری در صورت تشخیص فیبروم، ابتدا ... گاه در این دوران در داخل فیبروم ها، خونریزی ایجاد می شود که همراه با درد شدید ...
فیبروم رحم ( میوم ) فيبروم‌هاي رحمي و درمان‌هاي آن فيبروم رحم يا تومور خوش‌خيم عضله‌ي ... بهتر است قبل از حاملگی در مشاوره‌ی پیش از بارداری در صورت تشخیص فیبروم، ... گاه در این دوران در داخل فیبروم‌ها، خونریزی ایجاد می‌شود که همراه با درد شدید شکم به ...

درمان فیبروم رحمی در بارداری - صبح بخیر

sobbekheir.com/tag/درمان-فیبروم-رحمی-در-بارداری
فیبروم یکی از بیماری‌های شایع در زنان است که بدون علامت در رحم رشد می‌کند فیبروم، ... بارداری خارج از رحمدر حاملگی طبیعی، یک تخمک در یکی از لوله های فالوپ که تخمدان ... در حالی که در دوران بارداری همیشه درد، نشانه بیماری نیست و نباید از آن ترسید.

پاسخ پرسش : بارداری و فیبروم بزرگ در رحم – لکه بینی در ...

ravazadeh.com/.../2239-پاسخ-پرسش-بارداری-و-فیبروم-بزرگ-در-رحم-...
پرسش: من 34 سال سن دارم و در ماه سوم بارداری هستم در سونوگرافی وضعیت جنین خوب است ولی 3 تا 4 فیبروم نسبتا بزرگ در رحم دارم برای حل این مشکل چکار کنم ؟

فیبروم رحم - سلامتی

myhealth.ir/1388-05-03-05-32-24/1060-fibroma.html
۲۴ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - به فیبروم رحم، میوم، لیومیوم و یا فیبرومیوم نیز گفته می شود. ... یک یا چند فیبروم در بیشتر زنان حامله مشکلی را برای دوره بارداری ایجاد نمی کند.
۸ مهر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - دليل قطعي بروز فيبروم رحمي مشخص نيست اما محققان به عوامل زير براي ايجاد فيبروم ... هنوز ثابت نشده است که مصرف قرص های ضد بارداری سبب بروز فیبروم یا افزایش رشد آن شود. ... در دوران حاملگی اندازه اکثر میوم ها افزایش نمیابد.
Uterine fibroids یا فیبروم رحمی ،توده های در رحم هستند که اغلب باعث ناباروری در زنان میشوند ولی فیبرم رحم در دوران بارداری احتمال سقط را در ... آیا فیبروم رحمی می‌تواند موجب بروز عوارضی در طی دوران بارداری شود؟ ... حاملگی چه علائم و نشانه هایی دارد؟

روش درمان فیبروم رحم برای باردار شدن - الو دکتر

www.alodoctor.ir/question/.../روش-درمان-فیبروم-رحم-برای-باردار-شدن
۸ مهر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - خانمی 29 ساله هستم یکساله ازدواج کردم و شش ماهه اقدام به بارداری کردم ولی بخاطر وجود سه فیبروم بزرگ رحم باردار نشدم آیا امکان دارد بدون جراحی باردار ...
فيبروم رحم يا تومورخوش خيم عضله ي صاف رحم، شايع ترين تومور لگني در نزد زنان ... بهتراست قبل از حاملگي در مشاوره ي پيش از بارداري در صورت تشخيص فيبروم، ... هورموني در اين دوران ممکن است (به خصوص در سه ماهه اول و دوم بارداري) فيبروم هايش ...

دکتر رهام صادقي - فیبروم

www.roham.ws › فهرست انجمنهای گفتگو › سوالات زنان
۱ اسفند ۱۳۸۷ ه‍.ش. - 20پست
آیا اصولا همه انواع فیبرومها در طول بارداری رشد می کنند ؟ ... رحم) میشودچون سن شما برای بارداری در مرز است و فیبروم هم برای بارداری خطر ناک .... دادند اما می خواستم بپرسم که دوران حاملگی که گفته می شه فیبرومها امکان داره حتی بیشتر هم ...

فیبروم رحمی در زنان - خانوم گل

www.khanoomgol.com/Thread-فیبروم-رحمی-در-زنان
۳۰ خرداد ۱۳۹۱ ه‍.ش. - فیبروم رحمی، رشد توده‌های خوش خیم در دیواره رحم و یکی از بیماری‌های رایج در زنان است. ... حاملگی رشد آن را افزایش می‌دهد و با یائسگی، پسرفت می‌کند. ... فیبروئیدها می‌توانند در انتهای دوران بارداری موجب به هم خوردن رشد و انبساط عادی رحم ...
۱۵ تیر ۱۳۹۱ ه‍.ش. - خیلی نگرانم برای بارداری من خونریزی هام خیلی کم فقط در زمان نزدیکی کمی درد ... با توجه به سایز فیبروم شما که بالای 7سانتی متر است و در کنار رحم و .... داخل عضله رحم ریسک ایجاد سقط-زایمان زودرس و دردهای حاملگی را افزایش میدهد.

فیبرم در کمین زنان بالای۴۰ سال - مهمترین اخبار ایران و جهان

vista.ir/article/262740/فیبرم-در-کمین-زنان-بالای۴۰-سال
فیبروم در بیشتر موارد، در بخش عضلانی رحم به وجود می‌آید و البته در صورت رشد، ممکن ... از طرفی در دوران بارداری نیز به دلیل افزایش هورمون استروژن، اندازه این غده‌ها ...
۱۰ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - استامینوفن در دوران بارداری .... من 38 ساله مدت يكسال و هفت ماهه ازدواج كردم 4 فيبروم رحمي بين لايه هاي مياني و خارجي رحم دارم. داخل رحم فيبروم ... چون ممكنه با عمل عوارضي برام پيش بياد و براي حامله شدن با مشكل مواجه بشم. مواردي مثل ...

فیبروم تهدیدی برای بارداری - نی نی سرچ

www.ninisearch.com › مقالات بارداری
۲۳ تیر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - فیبروم رحمی معمولا با بارداری ارتباطی پیدا نمی‌کند و متخصصان ... درد در دوران بارداری، زایمان زودرس، مرگ جنین در داخل رحم، امکان پارگی زودرس کیسه ...

بارداری با سابقه میوم یا فیبروم رحم - بارداري با سابقه ...

www.himama.ir/...بارداري%20با%20سابقه%20بيماري%20يا%20معلول...
۱۶ شهریور ۱۳۹۳ ه‍.ش. - ويزيت ها و بررسي هاي پزشكي · واكسن هاي دوران بارداري و آمپول رگام ... دوستان : خواهر من ئو سال پیش شهریور ماه عمل فیبروم رحم انجام داد و حالا 5 ماهه حامله ...
مراقبت های قبل از بارداری · مراقبت های دوران حاملگی ... صفحه اصلی / فیبروم های رحمی ... فیبروم های درون رحم درواقع نوعی تومورخوش خیم هستند که در عضله ی صاف رحم ...
۲۱ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. - علت درد ناف در زنان حامله و باردار ... درمان فیبروم رحمی در بارداری, فیبروم رحم چیست, فیبروم, فیبروم ... فیبروم یکی از بیماری های شایع در زنان است که بدون علامت در رحم رشد می کند ... در دوران بارداری، زایمان زودرس، مرگ جنین در داخل رحم، امکان پارگی زودرس کیسه آب یا افزایش میزان خونریزی پس از بارداری را اشاره کرد.

فیبروم رحم چیست؟ - علت، علائم و روش های درمان فیبروم رحم • ...

www.noavard.co/فیبروم-رحم-چیست؟-علت،-علائم-و-روش-های-د/
۲۷ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - فیبروم رحم ، رشد توده‌های خوش خیم در دیواره رحم و یکی از بیماری‌های رایج در زنان است. ... حاملگی رشد آن را افزایش می‌دهد و با یائسگی، پسرفت می‌کند. .... فیبروم ها می‌توانند در انتهای دوران بارداری موجب به هم خوردن رشد و انبساط عادی رحم ...

فیبروم رحمی - Women and abstetrics

www.zanan-va-mamayi.loxblog.com/posts/archive.php?pmonth=4...
فیبروم رحمی - زنان و مامایی - Women and abstetrics. ... فیبروهای رحمی در کسانی که هرگز حامله نشده اند یا اولین حاملگی شان در سنین بالاتری رخ داده و همین طور کسانی که ... هورمونهای بارداری همان هورمونهای تخمدان است که در این دوران افزایش پیدا می کند.

فیبروم ها - دانشنامه فرزند

farzand.net › بارداری › مشکلات بهداشتی › بیماری و عفونت
فیبروم ها. بیماری در بارداری. فیبروم ها که به آن ها میوم های رحمی نیز گفته می شود ... برای رشد فیبروم ها، ماندن در همان اندازه، یا کوچک شدن آن ها در دوران بارداری برای هر ...

فیبروم رحم | MedicalTalent .ir | LinkedIn

https://www.linkedin.com/pulse/فیبروم-رحم-medicaltalent-ir
۱۶ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - فيبروم‌هاي رحمي و درمان‌هاي آن فيبروم رحم يا تومور خوش‌خيم عضله‌ي صاف ... رحم زن را براي حاملگي آماده مي‌کند ممکن است موجب رشد فيبروم هم بشود. ... در اين دوران ممکن است (به خصوص در سه ماهه اول و دوم بارداري) فيبروم‌هايش بزرگ‌تر شوند.
فیبروم های رحم ، رشد های غیر سرطانی رحم هستند که اغلب در سنین تولید مثل فرد به وجود می آیند. ... طولانی مدت ویا شدید هستند و یا در قابلیت باردار شدن فرد ﻳﺎ ﺧﻮﻧﺮﺳﺎﻧﻲ ﺟﻔﺖ اختلال می توانند ایجاد کنند. ... در دوران حاملگی اندازه اکثر میوم ها افزایش نمیابد.

::مامایی:

nicemidwife.blogfa.com/
۱-اختلالات رحم شامل اختلالات مادرزادی در ساختمان رحم و فیبروم رحم و چسبندگی رحم می ... ممکن است در ایجاد یک حاملگی موفق اختلالی ایجاد نکند و ممکن است باعث سقط در سه ... و زمانیکه مادر در دوران بارداری از هورمون استروژن سنتتیک استفاده می کند ( دی ...

درمان فیبروم در بارداری راهی هست – دانلود

sms.1rial.com/درمان-فیبروم-در-بارداری-راهی-هست/
۳ آبان ۱۳۹۵ ه‍.ش. - اگر زنی با وجود فیبروم در رحم باردار شود به علت تغییرات ... فیبروم های رحمی و درمان های آن، علل فیبروم رحمی، درمانباآکاایران ... بزرگ در رحم – لکه بینی در دوران بارداری. .... علت و علایم حاملگی خارج از رحم بامجله پزشکی آسان طب

میوم رحم - دکتر محمدرضا صفری نژاد

www.safarinejad.ir/article.aspx?i=4&a=428
۱۷ خرداد ۱۳۹۲ ه‍.ش. - ... که از بافت فیبری تشکیل شده است و به این دلیل به آن فیبروم رحم نیز می گویند. ... گاهی اندازه میوم رحم آنقدر بزرگ می شود که اندازه رحم مثل خانمهای حامله شش ماهه بنظر می آید (شکل 1). ... خونریزی شدید و طولانی مدت در دوران پریود .... پولیپ رحم را داشتم ولی باز هم بی نتیجه چند ماهی است که اقدام به بارداری کرده ام ولی ...

رحم بزرگ شده - آریا سلامت

www.ariasalamat.com/fa/news/545/رحم-بزرگ-شده.aspx
بارداری تنها دلیل بزرگ شدن رحم نیست بلکه دو علت شایع دیگر فیبرم رحمی و آدنومیوز از ... فیبرم رحم: فیبروم رحم تورمورهای غیرسرطانی رایجی در دیوارۀ عضلانی رحم ...
فیبروم رحمی، رشد توده‌های خوش خیم در دیواره رحم و یکی از بیماری‌های رایج در زنان ... حاملگی رشد آن را افزایش می‌دهد و با یائسگی، پسرفت می‌کند. ... فیبروئیدها می‌توانند در انتهای دوران بارداری موجب به هم خوردن رشد و انبساط عادی رحم شده و منجر به زایمان ...

فیبروم‌ها، توده‌های خوش‌خیم رحمی هستند كه معمولا در پی درد شكمی، بزرگ شدن شكم یا ... در صورت تشخیص فیبروم پیش از بارداری توصیه به برداشتن آن است اما در صورت ...

بازدید : 103 تاریخ : جمعه 28 آبان 1395 زمان : 16:18 نویسنده : admin نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات

آمار سایت
مطالب
کدهای اختصاصی