close
متخصص ارتودنسی
زایمان طبیعی بهتر است یا سزارین / مزایا عوارض زایمان سزارین و طبیعی
loading...
سرویس سایت سایت رزبلاگ بزرگترین سرویس ارائه خدمات سایت نویسی حرفه ای در ایران

اخبار

زایمان طبیعی عوارض کوتاه مدت: 1- انقباض های رحم در حین زایمان مادر 2- نامرتب شدن ضربان جنین 3- تحت فشار قرار گرفتن بند ناف نوزاد در طول زایمان: در این حالت ممکن است مادر در حین زایمان دچار خونریزی شود. 4- خونریزی: تا حد 500 سی سی طبیعی است. اگر میزان خونریزی زیاد باشد و مادر دیر به پزشک مراجعه کند، احتمال اینکه جانش را از دست بدهد وجود دارد. 5- تغییر فرم دستگاه تناسلی: افتادگی مثانه یا پارگی قسمت انتهایی واژن، عمدتا در خانم هایی که زایمان های متعدد داشته اند یا جنین درشت دارند دیده می شود. 6- عفونت…

زایمان طبیعی بهتر است یا سزارین / مزایا عوارض زایمان سزارین و طبیعی

زایمان طبیعی

عوارض کوتاه مدت:

1- انقباض های رحم در حین زایمان مادر

2- نامرتب شدن ضربان جنین

3- تحت فشار قرار گرفتن بند ناف نوزاد در طول زایمان: در این حالت ممکن است مادر در حین زایمان دچار خونریزی شود.

4- خونریزی: تا حد 500 سی سی طبیعی است. اگر میزان خونریزی زیاد باشد و مادر دیر به پزشک مراجعه کند، احتمال اینکه جانش را از دست بدهد وجود دارد.

5- تغییر فرم دستگاه تناسلی: افتادگی مثانه یا پارگی قسمت انتهایی واژن، عمدتا در خانم هایی که زایمان های متعدد داشته اند یا جنین درشت دارند دیده می شود.

6- عفونت

7- فشار خون بالا

8- درد شدید: یکی از روش های کنترل درد، تزریق داروی مسکن داخل عضله است. روش دوم استفاده از گازهای تنفسی است و درد زایمان مادر با تنفس این گاز تا حدودی کاهش پیدا می کند. روش سوم، ایجاد بی حسی از طریق اپیدورال در ناحیه کمر است. داروی بی حسی با استفاده از سوزن باریکی از میان ستون فقرات مادر به داخل فضای اپیدورال تزریق شده و زائو دچار بیهوشی موضعی در ناحیه کمر می شود که این خود عوارضی را در پی دارد.

9- تولد دیررس نوزاد در نتیجه تزریق داروی بی حسی: تزریق داروی بی حسی در فضای اپیدورال، زایمان را به تاخیر می انداز. یعنی اگر قرار است نوزاد در طول 6 ساعت به دنیا بیاید، این زمان به 8 ساعت تغییر پیدا می کند.

10- ناتوانی مادر در زور زدن: تزریق داروی بی حسی باعث می شود تا مادر توان لازم برای زور زدن را نداشته باشد و پزشکان از فورسپس برای خارج کردن نوزاد استفاده کنند.

11- استرس زیاد: تولد به موقع نوزاد و جلوگیری از آسیب های بعدی به بچه و مادر

عوارض بلندمدت:

1- خونریزی های دیررس: یعنی ممکن است بعد از زایمان مقداری از جفت درون بدن باقی مانده و مادر بعد از چند روز دچار خونریزی شده و عفونت کند.

2- افتادگی، شل شدگی و باز شدن واژن: خانم ها بیشترین شکایت را از این مورد دارند.

3- عدم کنترل ادرار و مدفوع: عدم کنترل ادرار شایع تر است. عدم کنترل مفدوع در مادرانی دیده می شود که ماهیچه های اسفنکتر مقعدشان در موقع زایمان آسیب دیده باشد.

عوارض برای نوزاد:

1- مرگ جنین در داخل رحم: اگر نوزاد به موقع متولد نشود، یا صدای قلب جنین افت کند و به کمتر از 120 ضربه در دقیقه برسد و پزشک معالج این احتمال را بدهد که بچه تا 10، 15 دقیقه آینده به دنیا نخواهد آمد، در این صورت جنین داخل رحم مادر جانش را از دست می دهد.

2- خونریزی و شکستگی جمجمه نوزاد: وقتی خروج جنین با مشکل مواجه شود، پزشکان با استفاده از یک وسیله فیزیکی به نام فورسپس یا دستگاه مکش، نوزاد را از شکم خارج می کنند. از این وسیله نباید افراد غیرمتخصص استفاده کنند چرا که بعضا باعث به وجود آمدن آسیب هایی به مغز و جمجمه بچه و همچنین پاره شدن مجرای تناسلی مادر می شود.

مزایا

1- جمع شدن سریع رحم

2- سرپا شدن: اگر مادر بعد از زایمان طبیعی در قسمت انتهایی واژنش برش نداشته باشد، یکی دو ساعت بعد می تواند بنشیند. در صورتی که برش داشته باشد، با استفاده از مسکّن در کمتر از شش ساعت می تواند سرپا شود اما نمی تواند فعالیت های روزمره اش را داشته باشد.

3- ارتباط بهتر نوزاد با مادر: در زایمان طبیعی چون نوزاد بلافاصله در آغوش مادر قرار می گیرد، نوزاد از اولین شیر مادر که به نوعی واکسن هم هست، تغذیه کرده و تکامل بهتری پیدا می کند. علاوه بر اینها مادر هر چه زودتر نوزادش را در آغوشش بگیرد، خونریزی پس از زایمانش کمتر خواهد بود.


سزارین

نوعی عمل جراحی است که در آن با برش دادن بخشی از پوست شکم، رحم باز شده و بعد از اینکه مادر تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد یا از ناحیه کمر بی حس می شود، جنینش به دنیا می آید.

عوارض کوتاه مدت

1- میزان خونریزی: هزار و حتی 2 هزار سی سی. در خانم هایی که دوقلو یا چند قلو باردار بوده اند، خونریزی بیشتر اتفاق می افتد. برای این خانم ها همیشه باید خون آماده در اتاق عمل وجود داشته باشد.

2- عفونت: در سزارین نسبت به زایمان طبیعی به دلیل وجود محل برش از درصد بالاتری برخوردار است.

3- بیهوشی: ممکن است مادر نسبت به داروهای بیهوشی از خود حساسیت نشان دهد. مشکلات ریوی و تنفسی پیدا کند. حتی احتمال دارد دچار سردردهای شدید هم بشود.

4- فشار خون بالا

5- چسبندگی داخل رحمی: در سزارین بعدی، وقتی پزشک زائو را تحت عمل جراحی قرار می دهد، جنین خارج می شود اما جفت نه؛ چرا که جفت داخل عضلات رحم فرو رفته است. به همین علت پزشک مجبور می شود رحم را برای جلوگیری از مرگ مادر از شکم خارج کند.

6- صدمه به احشای داخل شکم مادر در هنگام سزارین

7- تشکیل لخته در عروق پاها: این لخته همراه با قرمزی و تورم است و عوارض ریوی ایجاد می کند. اگر این لخته درمان نشود، وارد جریان خون شده و آمبولی ریه می دهد. در نتیجه آمبولی ریه هم بیمار دچار تنگی نفس می شود و در خانم ها بسیار کشنده است. این لخته در خانم های چاق، کسانی که زایمان سزارین زیادی داشته یا زیاد استراحت کرده اند، دیده می شود.

8- ارتباط نوزاد و مادرک عدم موفقیت کافی در شیردهی و گرفتن سینه مادر توسط نوزاد

عوارض بلند مدت

1- دیر تر جمع شدن رحم: در سزارین بیشتر است و علل مختلفی دارد. استفاده از داروهای بیهوشی، داشتن فیبروم های رحمی، خانم هایی که جنین درشت داشته یا دوقلو یا چند قلو باردار بوده و سزارین کرده اند.

2- عفونت محل سزارین: در کسانی که کیشه آبشان پاره شده است یا درگیر ترشحات عفونت شده اند و علائمی مثل تب، قرمزی، تورم و خروج ترشحات چرکی از محل برش دارند. با این عوارض مادر نیاز مجدد به بستری شدن دارد.

3- ضایعات پستانی: چون ترشح شیر در مادرانی که سزارین کرده اند، دیرتر اتفاق می افتد، بنابراین ضایعات پستانی همچون زخم شدن نوک پستان ها یا التهاب پستان ها در آنها بیشتر دیده می شود.

4- افسردگی

5- ناباروری ثانویه

عوارض برای نوزاد

1- عواقب کوتاه مدت: کم وزنی، نیاز بیشتر به مراقبت های ویژه، عدم تکامل دستگاه گوارش، زردی و اختلال تنفسی

2- عوارض درازمدت: بیشتر به آسم، دیابت و چاقی مبتلا می شوند و خود چاقی زمینه ساز بروز بیماری های قلبی – عروقی و انواع سرطان ها خواهد بود.

مزایا

1- میزان درد زایمان برای سزارین: در زایمان طبیعی درد پیش از زایمان و پس از آن دیده می شود اما درد سزارین عمدتا پس از زایمان در محل برش حس می شود و به کمک مسکن های تزریقی و خوراکی می توان آن را رفع کرد.

 

 

افتادگی مثانه در سزارین هم رخ می‌دهد

مشكل افتادگی مثانه یا کف لگن در زایمان طبیعی نسبت به سزارین کمی بیشتر است زیرا فشار فیزیکی که سر نوزاد با 10 سانتی متر قطر به عضلات و اعصاب لگن وارد می‌کند مسلما بیشتر است. با این حال برای این مسئله هم راهکارهایی وجود دارد  از جمله اینکه برشی که در قسمت پایین می‌دهیم را درست مثل روز اول ترمیم می‌کنیم. علاوه براین با انجام ورزش‌های مخصوص بعد از زایمان از جمله «کگل» برای 6 تا 8 هفته و مراجعه به فیزیوتراپ و انجام بیوفیدبک تراپی و استفاده از وسیله مخصوص برای تحریک عضلات کف لگن می‌توان این عضلات را به حالت اولیه برگرداند. البته این مسئله فقط در همان 6 تا 8 جلسه تمام نمی‌شود و فرد باید تا آخر عمر این ورزش ها را انجام دهد. حتی در سزارین نیز این افتادگی ها ایجاد می‌شود. بیماران زیادی هستند که بعد از دو یا سه بار سزارین دچار افتادگی لگن و بی اختیاری ادرار می‌شوند زیرا هورمون‌هایی که در بارداری ترشح می‌شوند تمام عضلات بدن را شل می‌کنند و این شل شدن هر دفعه تکرار می‌شود و منجر به افتادگی می‌شود. اما خب مسلما در سزارین چون آسیب موضعی کمتر است افتادگی کمتر خواهد بود.

نگران مشکل ارتباط بعد از زایمان نباشید

در زایمان طبیعی و سزارین برشی که روی شکم و ناحیه تناسلی داده می‌شود طوری بخیه زده می‌شود که دقیقا به‌حالت اولیه‌اش برگردد.بیشتر از همه شلی عضلات ناحیه تناسلی مطرح است که ممکن است بعدها در رابطه زناشویی زوج مشکل به‌وجود بیاورد که این مسئله نیز با انجام ورزش‌های  کگل تا 95 درصد برطرف می‌شود. با این حال در ایران چون بعد از زایمان خانم ها مشغول بچه داری، کار و … می‌شوند فراموش می‌کنند به خودشان برسند و این مشکلات در ایران خیلی بیشتر دیده می‌شود.

زایمان طبیعی بعد از سزارین

اگر مشکل تنگی لگن مطرح نباشد و علت دیگری برای سزارین مثل افت صدای قلب جنین وجود داشته باشد فرد می‌تواند بعد از سزارین، زایمان بعدی را طبیعی انجام دهد. اما در زایمان دوم باید وسایل خاصی برای کنترل پیشرفت زایمان در دسترس باشد تا فشار داخل رحم و صدای قلب جنین اندازه گیری شود و پالس اکسی متری روی گونه جنین قرار داده شود. متاسفانه این 3 وسیله در ایران وجود ندارد اما با کنترل صدای قلب و حضور یک متخصص در اتاق زایمان و با قبول مقداری ریسک می‌توان این کار را انجام داد.

سزارین باعث نازایی می‌شود؟

در تکرار سزارین محدودیتی وجود ندارد اما هرچه تعداد سزارین‌ها بالاتر می‌رود خطر نیز بیشتر می‌شود. معمولا بعد از سه یا چهاربار سزارین شکم به قدری چسبندگی پیدا می‌کند که برگشتن به آناتومی طبیعی مثانه و رحم بسیار مشکل می‌شود و قسمتی که برش داده شده آنقدر نازک می‌شود که احتمال پارگی رحم قبل از زایمان به‌وجود می‌آید. متاسفانه حدود 15 تا 20 درصد از افرادی که سزارین داشته اند برای بار دوم که می‌خواهند بچه‌دار شوند موفق نمی‌شوند و وقتی از لوله‌های رحم شان عکسبرداری می‌شود اکثرا چسبندگی دارند. درواقع هرگونه دستکاری و عمل جراحی که روی شکم انجام می‌شود از آپاندیس گرفته تا کیست تخمدان و سزارین مقدار کمی چسبندگی ایجاد می‌کند و این چسبندگی می‌تواند لوله‌های رحمی را ببندد و منجر به نازایی شود.

زایمان طبیعی بهتر است چون …

عوارض زایمان طبیعی یک سوم سزارین و دوره نقاهتش خیلی کمتر است و در آن از ماده بیهوشی استفاده نمی‌شود. نوزادی که با زایمان طبیعی به دنیا می‌آید ریه‌هایش خالی است و احتمال بیماری مشكل تنفسي گذرای نوزادی برایش کمتر است. این نوزادان وقتی به دنیا می‌آیند خیلی هوشیارتر هستند و کمتر به اکسیژن نیاز پیدا می‌کنند و زیردستگاه‌هود (و دستگاه مراقبت ویژه) نمی‌مانند. این مزایا حدود 20 سال است که اثبات شده اما متاسفانه در ایران اين فرهنگ هنوز جا نیفتاده است. درد زایمان طبیعی بعد از زایمان کمتر است اما قبل زایمان بیشتر است که اگر هم از روش‌های بدون درد استفاده شود دیگر بیمار دردی حس نخواهد کرد. علاوه براین برش آن کوچک‌تر و در حد 5سانتی‌متر است و فقط 3 تا 4 لایه شکم باز می‌شود اما در سزارین حدودا 7 لایه از شکم باز می‌شود.

 

مزایا و معایب زایمان طبیعی و سزارین - بیتوته

www.beytoote.com/wedlock/.../delivery4-advantages-disadvantages.html
زایمان طبیعی و سزارین، مزایا و معایب سزارین,روشهای زایمان,زایمان های متعدد ,درد زایمان , بعد از ... تا با عوارض و مزایای زایمان طبیعی و سزارین آشنا شوید و با چشم باز انتخاب کنید. ... اینکه بالاخره زایمان طبیعی بهتر است یا سزارین، بهانه ای شد تا با ...
۱۲ خرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. - درد و ناراحتی بخشی از زایمان است، اما با زایمان طبیعی، زنان احساس ... بیانگر این است كه زایمان‌ های طبیعی بهتر از زایمان ‌های سزارین است. ... عوارض ریوی در مادر به وجود آید و هم آغوشی مادر و نوزاد در عمل سزارین به خوبی برقرار نمی شود. ... بعد از سزارین، خطر ایجاد لخته های خونی وجود دارد، به خصوص در رگ های پاها یا لگن.

زایمان طبیعی بهتر است یا سزارین !؟ - آسمونی

www.asemooni.com › سبک زندگی › دوران بارداری
زایمان طبیعی بهتر است یا سزارین !؟,زایمان طبیعی,زایمان سزارین,کدام بهتر است زایمان طبیعی یا سزارین,زایمان طبیعی ی سزارین,مزایا و معایب زایمان طبیعی و سزارین. ... سزارین در واقع پروسه ایمنی است و میزان عوارض جدی در آن بی نهایت پایین است .
زایمان طبیعی، مزایا و معایب ... سزارین عوارضی دارد که زایمان طبیعی ندارد. ... خواه برای زایمان طبیعی برنامه‌ریزی کرده باشید یا نه بهتر است پیش از فرارسیدن زمان ...

زایمان طبیعی یا سزارین؟ - برترین ها

www.bartarinha.ir/fa/news/78655/زایمان-طبیعی-یا-سزارین
۵ آذر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - اینکه بالاخره زایمان طبیعی بهتر است یا سزارین، بهانه ای شد تا با دکتر ... مزایا 1- جمع شدن سریع رحم 2- سرپا شدن: اگر مادر بعد از زایمان طبیعی در ...
۲۳ تیر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - برخی معایب عمل سزارین نسبت به زایمان طبیعی عبارتست از: ... باردار در کشورهای توسعه یافته); عوارض بعد از عمل در سزارین بیشتر است. ... به گزارش نی نی سرچ برخی مزایای عمل سزارین نیز نسبت به زایمان طبیعی عبارتست از:.
۲۹ فروردین ۱۳۹۳ ه‍.ش. - مزایا و معایب زایمان طبیعی و سزارین در این مقاله بررسی شده و بعد از خواندن ... زایمان، تولد یا زایش، اوج دوران بارداری یک زن است که شامل خارج شدن یک یا چند ... سزارین عمل جراحی بزرگ شکمی است که خطرات و عوارض جراحی و .... باسلام خدمت شما تفاوت دو روش بسیار است، در حالت عادی بهتر است از روش طبیعی استفاده شود ...

مزایا و معایب زایمان طبیعی و سزارین - عکس

www.pcparsi.com/-مزایا-و-معایب-زایمان-طبیعی-و-سزارین--1484.html
به گزارش پی سی پارسی : مزایا و معایب زایمان طبیعی و سزارین مزایا و معایب زایمان ... يا امروزي تر است بايد سزارين شود و حتي اصطلاحاتي مانند اين كه زايمان طبيعي يك نوع ... برخي هم فكر مي كنند سزارين براي نوزادشان بهتر است، چرا كه ((فشار)) برروي سر .... است بايد سزارين انجام شود و عوارض آن با عوارض مربوط به يک زايمان طبيعي ...

سزارین بهتر است یا زایمان طبیعی؟ - دلگرم

www.delgarm.com/...childbirth/133843-سزارین-بهتر-است-یا-زایمان-طب...
سزارین یک حسن دارد و هزار عیب ! - سزارین یا زایمان طبیعی؟ کدام بهتر است؟ تفاوتها-زایمان طبیعی یا سزارین,فواید و عوارض هرکدام؟-مزایا و معایب زايمان به روش هاي ...
توسط ملکوتی
کدام بهتر است؟ ... ملکوتی, جمیله ، ایوان بقاء, ریحانه (1386) سزارین یا زایمان طبیعی؟ ... نوزاد، تجربه متخصص مامايي، نوع آموزش، زمان و روز زايمان گزارش گرديده است. ... طبیعی در مراکز درمانی و بهداشتی برای مادران در نزدیک به ترم بتوانند از عوارض ...
زایمان طبیعی یا سزارین ، بهتر است کدام را انتخاب کنیم؟ عوارض و مزایای هرکدام چیست؟ این مطلب راهنمای شما میباشد تا با عوارض و مزایای هر کدام از روش های فوق..
۹ مرداد ۱۳۹۱ ه‍.ش. - درد و ناراحتی بخشی از زایمان است، اما با زایمان طبیعی، زنان احساس قدرت و ... در عرض چند ساعت و یا چند روز، نوزاد و مادر همدیگر را بهتر می شناسند و ... زایمان طبیعی نسبت به سزارین باعث می شود که نوزاد بر استرس غلبه بیشتری داشته باشد. - اگر زایمان طبیعی بدون استفاده از داروها باشد، نوزاد عوارض جانبی داروها را ...
۸ دی ۱۳۸۸ ه‍.ش. - زايمان به دو صورت طبيعي و غير طبيعي انجام مي‌ گيرد كه سزارين روش غير طبيعي است.. ... سزارین عمل جراحی بزرگی است كه تمام عوارض اعمال جراحی را دارد. كارشناس ... وی اضافه كرد: تحقیقات در بیشتر كشورهای پیشرفته بیانگر این است كه زایمان‌ های طبیعی بهتر از زایمان ‌های سزارین است. ... سزارین یا زایمان طبیعی.
سزارين يك جراحي نسبتا بزرگ است كه در آن پوست شكم، عضلات زير آن و ديواره رحم شكافته ... ۴- جنین نارس و دیررس: جنین‌های نارس احتمالا تحمل فشار زایمان طبیعی را ندارند و ... زایمان (طبیعی یا سزارین) را برای خود انتخاب کنند و کدام یک عوارض کمتری دارد. ... به جای آنکه اولین راه، یعنی زایمان سزارین را انتخاب کنید، بهتر است با انجام ...
سزارین یا زایمان طبیعی . کدام بهتر است ؟ هر خانم بارداری در طول بارداری و مخصوصاً در ماه آخر به فکر زایمان و نوع آن می باشد. حتما می دانید که طبیعتاً اکثر زایمانها به ...

زایمان طبیعی بهتر است یا سزارین؟ - نی‌ نی‌ بان

niniban.com/fa/news/95647/زایمان-طبیعی-بهتر-است-یا-سزارین
بهتر اسـت كـه بدانيـد زايمان طبيعي مزاياي بيشتري در مقايسه با سـزارين دارد: 1- از جملـه ميـزان ... 2-عـوارض ناشي از عمل جراحي و بيهوشي براي مادر و جنين وجود نـدارد .
سزارین، رُستَم‌زایی یا رُستَمینه یک نوع زایمان غیرطبیعی است که در آن نوزاد با ... گرفتهاید نوزادتان را به روش سزارین به دنیا آورید بهتر است بدانید پژوهشگران .... اگر چه زایمان طبیعی هم بدون عارضه نیست، اما این عوارض ناچیز بوده و شایع نیستند.
زایمان طبیعی دردناک,زایمان طبیعی در ایران,زایمان طبیعی,زایمان طبیعی یا ... مزایای استفاده از زایمان طبیعی بدون درد ... زایمان طبیعی یا سزارین - کدام بهتر است؟
۵ تیر ۱۳۹۱ ه‍.ش. - 20پست - ‏8 نویسنده
زايمان طبيعي بهتره يا سزارين گيچ شدم ميشه راهنماييم كنيد. ... زايمان كنم من يه دوست دارم كه پزشكي ميخونه اون ميگه طبيعي بهتر از سزارين است ... كه اصلا بهت نمي كنن و همچنين عوارضي كه بعد از زايمان طبيعي گريبانگيرمون ميشه نمي ...

سزارین یا طبیعی؟ کدام زایمان بهتر است؟ - ستاره

setare.com/fa/news/6787/سزارین-یا-طبیعی-کدام-زایمان-بهتر-است
۲۸ مهر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - هر دو روش سزارین یا طبیعی مزایا و معایب خود را دارند و معمولا انتخاب روش زایمان باید بر اساس آگاهی انجام شود اما محققین می‌گویند عوارض زایمان طبیعی ...

سزارین یا طبیعی؟ کدام زایمان بهتر است؟ | دمادم

damadam.ir › اخبار › ستاره › علمی و پزشکی
هر دو روش سزارین یا طبیعی مزایا و معایب خود را دارند و معمولا انتخاب روش زایمان باید بر اساس آگاهی انجام شود اما محققین می گویند عوارض زایمان طبیعی یک سوم زایمان ...
۲۸ شهریور ۱۳۸۶ ه‍.ش. - برخي هم فكر مي كنند سزارين براي نوزادشان بهتر است، چرا كه ((فشار)) ... به همين علت است كه نوزادان زايمان طبيعي مشكلات تنفسي كمتري نسبت به سزاريني ها دارند. ... اگر جدا شدن زودرس جفت صورت گيرد و يا جفت بجاي اين که در قسمت ...

زایمان طبیعی یا سزارین - کدام بهتر است؟ - رژیم غذایی

https://www.foodregime.com/.../869-زایمان-طبیعی-یا-سزارین-کدام-بهت...
صفحه اصلیمقالات پزشکیزایمان طبیعی یا سزارین - کدام بهتر است؟ ... از مزایای زایمان طبیعی کوتاه کردن زمان اقامت در بیمارستان و بازیابی در مقایسه با سزارین است. ... اش سزارین می شود او همچنین ممکن است در معرض خطر بیشتری از عوارض حاملگی ...

زایمان طبیعی یا زایمان سزارین ، کدام یک بهتر است؟ - خانه

www.2life.ir/زایمان/زایمان-طبیعی-یا-سزارین
۷ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - در اینجا به برخی مزایای زایمان طبیعی نسبت به زایمان سزارین اشاره می کنیم: ... افزایش خطر عوارض تنفسی ( زجر جنین ، تنگی نفس گذرا و افزایش زمان ... که امکان زایمان طبیعی برای مادر وجود نداشته باشد ، زایمان سزارین بهتر است.

عکس زایمان طبیعی یا سزارین - گالری عکس

aaaaks.ir/عکس-زایمان-طبیعی-یا-سزارین/
۱۷ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - زایمان طبیعی انسان بهتر است یا سزارین زایمان طبیعی دانلود فیلم زایمان .... تفاوتها-زایمان طبیعی یا سزارین,فواید و عوارض هرکدام؟-مزایا و …

علل ، مزايا ، معايب و عوارض عمل سزارين - راسخون

rasekhoon.net › ... › علل ، مزايا ، معايب و عوارض عمل سزارين
برخي هم فكر مي كنند سزارين براي نوزادشان بهتر است، چرا كه ((فشار)) برروي سر بچه وارد نمي شود. ... اگر جدا شدن زودرس جفت صورت گيرد و يا جفت بجاي اين كه در قسمت فوقاني رحم واقع شود، ... هزينه يك زايمان طبيعي حدود يك چهارم عمل سزارين مي باشد .

زایمان طبیعی یا سزارین ؟ - مزایا یا معایب - بخش دوم - فارمد ...

pharmedco.ir/fa/زایمان-طبیعی-یا-سزارین-مزایا-یا-معایب/
در این مطلب قصد داریم تا به بررسی مزایا و معایب زایمان به روش سزارین بپردازیم. ... دنیا خواهد آمد و بهتر می‌توانند برای مرخصی زایمان و آماده کردن اتاق نوزاد و غیره برنامه‌ریزی کنند. ... در سزارین برنامه‌ریزی‌شده در مقایسه با سزارین اورژانسی ریسک عوارضی چون عفونت، ... در مقایسه با زایمان طبیعی، در این روش ریسک موارد زیر بیشتر است:.

زایمان سزارین بهتر است یا طبیعی؟ - نمناک

namnak.com/زایمان-سزارین-یا-طبیعی.p17682
رتبه: ۴٫۵ - ‏۱۲۱ نقد
سزارین و سزارین یا طبیعی و بهترین نوع زایمان و کاهش وزن بعد از زایمان و هوش ... که سزارین یک جراحی بزرگ شکمی و بسیار جدی است و می تواند عوارض زیادی به همراه ...
۱۸ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. - این در حالی است که پرستاران و پزشکانی که متخصص در امر سزارین هستند ... مسئله خود به عنوان یکی از مهمترین مزایای زایمان طبیعی به شمار می رود. ... زایمان طبیعی بهترین هدیه ای است که والدین می توانند به خود و به نوزاد تازه متولد شده خود بدهند. ... برقراری ارتباط، برنامه ریزی برای زایمان، تفاوت دردها، عوارض احتمالی، ...

Lahzehnama.ir | مزایا و معایب زایمان سزارین و طبیعی - لحظه نما

lahzehnama.ir/fa/news/19196/مزایا-و-معایب-زایمان-سزارین-و-طبیعی
این مطلب را فراموش نکنیم که زایمان یا طبیعی است یا سزارین. ... از آن جمله تزریق مُسکن به مادر در حین داشتن درد که باعث می شود مادر ، دردها را بهتر تحمل کند و اذیت نشود. ... عوارضی که ممکن است فرد را تهدید کند عبارتند از : عفونت مثانه یا رحم – آسیب ...
۲۹ آبان ۱۳۹۳ ه‍.ش. - زایمان طبیعی ، فواید زایمان طبیعی ، کدام نوع زایمان بهتر است ... مزایای زایمان طبیعی، گفت: مادران باردار بهتر است به جای عمل سزارین ... زایمان به روش سزارین، عوارض متعددی نظیر مشکلات بیهوشی، خونریزی، چسبندگی داخل شکم و.

زایمان طبیعی یا سزارین؟ تفاوت زایمان طبیعی و سزارین

mamasite.ir › مقالات › بارداری و زایمان
۲۷ دی ۱۳۹۳ ه‍.ش. - زایمان طبیعی یا سزارین- معایب سزارین - مزایای زایمان طبیعی ... برخی هم فکر می کنند سزارین برای نوزادشان بهتر است، چرا که ((فشار)) برروی ... عوارض سزارین باوجود پیشرفتهای پزشکی و افزایش امنیت عمل جراحی، بااین حال یک ...
عوارض زایمان سزارین چیست عوارض بعد از زایمان سزارین عوارض زایمان طبیعی برای نوزاد مادر عوارض زایمان طبیعی بر واژن مزایای زایمان طبیعی بر سزارین برای نوزاد.
زایمان در آب خطر پارگی و یا نیاز به انجام اپیزیاتومی (برش بین ران برای سهولت زایمان) را در مادر کاهش می دهد. انجام زایمان بصورت طبیعی که مسلما بهتر از سزارین است.
عوارض زایمان طبیعی یک سوم سزارین و دوره نقاهتش خیلی کوتاهتر است و در آن از ماده ... این مزایا حدود ۲۰ سال است که اثبات شده اما متاسفانه در ایران این فرهنگ هنوز جا ...

سزارین یا طبیعی؟ کدام زایمان بهتر است؟ - تب و تاب

tabootab.ir/سزارین-یا-طبیعی؟-کدام-زایمان-بهتر-است؟/
۱ آبان ۱۳۹۵ ه‍.ش. - هر دو روش سزارین یا طبیعی مزایا و معایب خود را دارند و معمولا انتخاب روش زایمان باید بر اساس آگاهی انجام شود اما محققین می‌گویند عوارض زایمان طبیعی ...
۱۷ شهریور ۱۳۹۵ ه‍.ش. - ۴- جنین نارس و دیررس: جنین‌های نارس احتمالا تحمل فشار زایمان طبیعی ... بهتر است با روش سزارین متولد شوند؛ زیرا تحمل فشار زایمان طبیعی را ندارند. ... زایمان (طبیعی یا سزارین) را برای خود انتخاب کنند و کدام یک عوارض کمتری دارد.
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ ه‍.ش. - این در حالی است كه متخصصان تاكید می كنند زایمان طبیعی بهترین روش ... ضددرد است یا به كمك داروهای بی حسی موضعی نیز می توان درد زایمان را كاهش داد. ... در میان دیگر روش های زایمان بدون درد، تاثیر بهتر و عوارض كمتری دارد. ... آنها باور دارند سزارین با همه عوارض و معایبی كه دارد از زایمان بدون درد، كم عارضه تر خواهد بود.
۲۸ مهر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - هر دو روش سزارین یا طبیعی مزایا و معایب خود را دارند و معمولا انتخاب روش زایمان باید بر اساس آگاهی انجام شود اما محققین می‌گویند عوارض زایمان طبیعی ...
در مورد اينکه کدام روش زايمان ( طبيعي يا سزارين ) مناسب تر است ؟ ... به خاطر اينکه عمل سزارين يک عمل جراحي است در نتيجه مي تواند براي مادر عوارض داشته ... نیاز به اقدامات پیشگیری و حمایتی دارد و نسبت به زایمان سزارین دارای مزایای بیشتری هم ...

چرا زایمـان طبیـعی بهتـر است - آفتاب

www.aftabir.com › مقالات › بهداشت و درمان › توصیه های پزشکی
۷ مهر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - مشکل افتادگی مثانه یا کف لگن در زایمان طبیعی نسبت به سزارین ... عوارض زایمان طبیعی یک سوم سزارین و دوره نقاهتش خیلی کمتر است و ... این مزایا حدود ۲۰ سال است که اثبات شده اما متاسفانه در ایران این فرهنگ هنوز جا نیفتاده است.

سزارین بهتر است یا زایمان طبیعی؟ | بچه گانه

www.bachegane.com/article/سزارین-بهتر-است-یا-زایمان-طبیعی؟
اما بدون تردید می‌توان گفت که زایمان سزارین انتخابی توسط مادر عوارض زیادی را به همراه دارد. ... تنها مزایای زایمان سزارین انتخابی، اطلاع مادر از چگونگی زایمان و عامل دیگر ... همچنین افسردگی مادران سزارینی دوبرابر مادرانی است که به روش زایمان طبیعی ...
۸ دی ۱۳۹۳ ه‍.ش. - بسیاری از زنان باردار با این سوال مواجه می شوند که : زايمان طبيعي يا سزارين؟كدام بهتر است؟ معایب و مزایا زایمان طبیعی و سزارین چه مواردی می باشد ؟

فوايد زايمان طبيعي براي نوزاد/ دليل تمايل به سزارين/زايمان ...

www.parsnews.com/بخش-اجتماعی-5/270020-برا-نوزاد-به-انتخاب-ها
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ ه‍.ش. - صبا- زايمان سزارين يک جراحي بزرگ است که با شکافتن پوست روي ... در عرض چند ساعت و يا چند روز، نوزاد و مادر همديگر را بهتر مي‌شناسند و ... اگر زايمان طبيعي بدون استفاده از داروها باشد، نوزاد عوارض جانبي داروها را تجربه نخواهد کرد.

سزارین | پورتال پارسه گرد

www.parsegard.com/childchildcare/سزارین.html
با عمل جراحی سزارین، مزایا و خطرات آن آشنا شوید تا با آگاهی نوع زایمان خود را تعیین کنید. ... مادر دچار مشکلات پزشکی است و این امر، زایمان طبیعی (واژینال) را برای او و نوزادش ... این شکاف نیز ممکن است افقی یا عمودی باشد، اما شکاف افقی بهتر است زیرا ... ولی باید قبول کرد که سزارین یه عمل جراحی بزرگه و عوارض مخصوص خودشو داره ...

عوارض و فواید سزارین و زایمان طبیعی - پارسیان لب

persianlab.com/pregnant.../cesarean-risks-and-benefits-of-vaginal-deliver...
در مورد اینکه کدام روش زایمان ( طبیعی یا سزارین ) مناسب تر است ؟ کدام یک عوارض کمتری دارند ؟ ما در اینجا به طور خلاصه در مورد سزارین و عوارض آن ، فواید زایمان ...

سزارین یا زایمان طبیعی . کدام بهتر است ؟ - مهمترین اخبار ...

vista.ir/article/279388/سزارین-یا-زایمان-طبیعی-.-کدام-بهتر-است
حتما می دانید که طبیعتاً اکثر زایمانها به صورت طبیعی و یا واژینال صورت می گیرد. ... دراین بخش سعی براین است که این دو نوع زایمان تشریح شوند و تا حدودی مزایا و ...

سزارین یا زایمان طبیعی عوارض و فواید آن - دوترکه

2tarke.com/4850/سزارین-یا-زایمان-طبیعی-عوارض-و-فواید-آن/
۱۴ خرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - سزارین یا زایمان طبیعی عوارض و فواید آن متاسفانه این روزها علاقه به انجام سزارین میان مادران باردار رو ... زایمان به روش طبیعی بهتر است یا سزارین.
۳ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - پاسخ به سوال زایمان طبیعی یا سزارین با در نظر گرفتن مزایا و معایب زایمان ... صفحه نخست » کودک و والدین » زایمان طبیعی بهتر است یا سزارین؟ ... یابد و این داروها عوارض مختلفی دارند; تولد دیر هنگام نوزاد در نتیجه ی زایمان طبیعی ...

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ه‍.ش. - اینكه بالاخره زایمان طبیعی بهتر است یا سزارین، بهانه ای شد تا با دكتر ... می كنند، با مقایسه دو دسته عوارض، تصمیم بگیرند به چه روشی زایمان كنند.

بازدید : 58 تاریخ : یکشنبه 30 آبان 1395 زمان : 18:42 نویسنده : admin نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات

آمار سایت
مطالب
کدهای اختصاصی